şükela:  tümü | bugün
 • yatmadan uykunuzu kaçırayım istedim. parmağa değil parmağın gösterdiği yere küfürlerinizi savurunuz.

  bu bebek ayılar sirklerde eğitilmek için saatlerce ayakta bekletiliyorlar. duramadıkları taktirde itilip kakılıyorlar. çığlıkları, ağlamaları, inlemeleri sirk/hayvanat bahçesine giden basiretsiz cühela mahlukların kulaklarından eksik olmasın! moralim bozuldu, sinirlerim harap oldu. insanoğlu ne zalimsin!

  https://www.facebook.com/…videos/10154779101489586/
 • bu nasıl canilik, ağlıyorlar
  bütün günümü mahvetti, sirklere giderken yumurta götürün fırlatmak için.
  haftanın ilk günü mahveden insan eylemi.
 • her taraf zaten açık hava sirki, gerek var mı sirklere.
  şu adamların toplarına basacaksın tekmeyi sonra domaltıp kafeste sergileyeceksin.

  1000 yıl bekleyemeceğim tanrım, 10 yıl içinde hepimizi gebert.
  insanı yaşamdan soğutan işkenceye maruz kalmış ayılar.
 • hani belgesellerde izliyoruz ya, aslan zebrayı parçalıyor, büyük balık küçük balığı yutuyor, aç kalan erkek kutup ayısı yavrusunu yerken dişi onu durdurmaya çalışıyor ama başaramıyor! biz bunları izlerken şoke oluyoruz, nasıl canlılar bunlar diyoruz. o canlıların hepsi ama hepsi bunları hayatta kalmak için yaparken biz sadece saçma zevkler ve para uğruna diğer türlere diğer canlılara cehennemin en işkenceli olanını, en acılısını yaşatıyoruz. savunmasız bir yavru ayıya şunu yapan bir varlık yaşama ne katkı verebilir ki? o adi canavar, o canavara o talimatı veren diğer canavarlar, ve bu canavarların yaptıklarına göz yuman tüm canavarların üremesi engellenmeli! hatta üreme organları koparılıp kıçlarına sokulmalı!
 • ayakta durmakta zorlanan küçük sevimli ayılar göreceğimi düşünerek tıkladım başlığı, ama gördüğüm şey aydınlanmamakta direnen günümü daha da kararttı. allah aşkına nedir bu canlıların insanoğlundan çektiği? nasıl bir kibir ve kendini beğenmişlikle yeryüzündeki her canlıdan daha üstün olduğunu ve her şeyin ona hizmet etmek, onu eğlendirmek için var olduğunu düşünebiliyor? buna neden olan dinler mi? yaratılmışların en yücesi mi insanoğlu? eğer bunun sebebi dinlerse, bunu anlatan din de yerin dibine batsın.

  bebekler daha, bildiğimiz insan yavrusunun belki 1-2 yaşındaki hali. nasıl bir vicdansızlık var bu insanlarda, ne o yalvaran bakışları umursuyorlar ne de ağlamaklı seslerini. kim bilir nereden, yaşadıkları hayattan koparılıp, üç kuruş vererek hadi bizi eğlendir diye bekleyip, aptalca alkışlayacak olan insanların önünde tümüyle doğalarına aykırı hareketler yapsınlar diye çekiyorlar bu işkenceyi.

  insanoğlu bu dünyanın başına gelmiş en kötü şeydir. bu dünyanın en büyük şanssızlığıdır insanoğlu. keşke soyu bir an önce tükense.
 • şerefsizlik her çağda böyle ayyuka varmış halde miydi gerçekten merak ediyorum. sirkiniz batsın eğlenceniz batsın. şunların masumiyetine güzelliğine bakmaya kıyamıyor insan. allah bildiği gibi yapsın bu eziyeti reva gören adileri.
 • sirk ne lan amk bu yuzyilda? dunyanin bi yerinde sirk diye bi mefhum kalmis olmasi bile rezillik, sirke gidip hayvan gosterisi izleyen insan varsa ölsün zaten, ziyan herifler.

  ha sirk isteyen cirque du soleil'e gitsin.