şükela:  tümü | bugün
  • yatmadan uykunuzu kaçırayım istedim. parmağa değil parmağın gösterdiği yere küfürlerinizi savurunuz.

bu bebek ayılar sirklerde eğitilmek için saatlerce ayakta bekletiliyorlar. duramadıkları taktirde itilip kakılıyorlar. çığlıkları, ağlamaları, inlemeleri sirk/hayvanat bahçesine giden basiretsiz cühela mahlukların kulaklarından eksik olmasın! moralim bozuldu, sinirlerim harap oldu. insanoğlu ne zalimsin!

https://www.facebook.com/…videos/10154779101489586/
  • her taraf zaten açık hava sirki, gerek var mı sirklere.
    şu adamların toplarına basacaksın tekmeyi sonra domaltıp kafeste sergileyeceksin.

1000 yıl bekleyemeceğim tanrım, 10 yıl içinde hepimizi gebert.
    insanı yaşamdan soğutan işkenceye maruz kalmış ayılar.
  • insan olduğum için her geçen gün utanıyorum. bildiğin kendimden bir nefret eder duruma geleceğim çok az kaldı.

lan sizde hiç mi vicdan yok ? onlar da canlı. bizim gibi yaşama hakları var. ha bir bebeği zorla ayakta tutmaya zorla, ha bu bebek ayıları. aynı şey, hiç farkı yok benim için. zaten zalimliğimiz yüzünden, acımamızın olmadığı için, bencilliğimiz, her şeye sahip olma dürtümüz ve bizden başka yaşayan '' canlı '' lara saygı duymadığımız için dünya rezil, kepaze bir alana döndü.

elime o adamı verseler, allah yarattı demeden tekme, tokat döverim sanırım.

o ağlama, bağırma seslerinden de mi hiç rahatsızlık duymuyorsunuz ? allah belanızı versin diyeceğim; ulan kötülere de bir şey olmuyor ki. ben anlamıyorum artık, nerelere gidiyor bu dualar, beddular...
  • hani belgesellerde izliyoruz ya, aslan zebrayı parçalıyor, büyük balık küçük balığı yutuyor, aç kalan erkek kutup ayısı yavrusunu yerken dişi onu durdurmaya çalışıyor ama başaramıyor! biz bunları izlerken şoke oluyoruz, nasıl canlılar bunlar diyoruz. o canlıların hepsi ama hepsi bunları hayatta kalmak için yaparken biz sadece saçma zevkler ve para uğruna diğer türlere diğer canlılara cehennemin en işkenceli olanını, en acılısını yaşatıyoruz. savunmasız bir yavru ayıya şunu yapan bir varlık yaşama ne katkı verebilir ki? o adi canavar, o canavara o talimatı veren diğer canavarlar, ve bu canavarların yaptıklarına göz yuman tüm canavarların üremesi engellenmeli! hatta üreme organları koparılıp kıçlarına sokulmalı!
  • hale yediler adlı yazar arkadaş "kötülere birşey olmuyor" demiş. hata! dinler kadar okültizm de bu dünyanın bir "ara dönem" olduğunu savunur. "öteki taraf" (ya da gayb alemi) denen (belki cennet/cehennem ortamı, belki takyonlar dünyası, belki de kara deliğin tekillik gerisindeki) bir yerde ne celbettinse, hepsi aynen, ya da misli ile başına gelecek... ve korkarım ki oradan ölüm gibi bir kaçış yok.

bu sözler ürkütücü bir kehanet gibi dursa da giderek kuramsal fizik tarafından tartışılmakta olan konulardır (örneğin takyonların cennet [belki de cehennem] olabileceği ve kara deliğib gerisinde gerçek evren olduğu teroileri).

bundan sonrası okültizm: aklı olan üç kuruş para, kişisel korku, ya da bastırılmış nefret adına hayvanlara bulaşmaz; çünkü hayvanlar insan beyninin ürettiğinden çok daha farklı bir frekansa sahiptirler. bir insana acı verince 1 negatif puan alırsın; bir hayvana verince 4... örneğin ana tanrıça kibele ve onun yansıması olan tanrıçalar genelde "hayvanların ecesi" adını alırlar ve daima yanlarında insanlarla değil, hayvanlarla imajine edilirler, resmedilirler. hayvanları küçümser ataerkil insanlar, tıpkı dünyayı evrenin merkezi gördükleri gibi bir zamanlar. dertleri aslında ezikliklerini pışpışlamaktır, bir diğerini küçümseyerek. oysa terliksi hayvan (nöronu yoktur) bile eş arar, bulur, yemek arar, korkar, saklanır vb. pat diye ezilen nice böcek, bunlardan başka insanların göremediği renkleri ve sesleri algılar.

sözün özü, cehennemin ilk katı katillerle, en derini hayvanlara işkence edenlerle dolu olacak. bir düşmanınızdan intikam almak için ona hayvanlara işkence ettirin. (abartıyorum tabii ki, intikam almaya kalkınca da negatif enerji envoke edersiniz.)
  • ayakta durmakta zorlanan küçük sevimli ayılar göreceğimi düşünerek tıkladım başlığı, ama gördüğüm şey aydınlanmamakta direnen günümü daha da kararttı. allah aşkına nedir bu canlıların insanoğlundan çektiği? nasıl bir kibir ve kendini beğenmişlikle yeryüzündeki her canlıdan daha üstün olduğunu ve her şeyin ona hizmet etmek, onu eğlendirmek için var olduğunu düşünebiliyor? buna neden olan dinler mi? yaratılmışların en yücesi mi insanoğlu? eğer bunun sebebi dinlerse, bunu anlatan din de yerin dibine batsın.

bebekler daha, bildiğimiz insan yavrusunun belki 1-2 yaşındaki hali. nasıl bir vicdansızlık var bu insanlarda, ne o yalvaran bakışları umursuyorlar ne de ağlamaklı seslerini. kim bilir nereden, yaşadıkları hayattan koparılıp, üç kuruş vererek hadi bizi eğlendir diye bekleyip, aptalca alkışlayacak olan insanların önünde tümüyle doğalarına aykırı hareketler yapsınlar diye çekiyorlar bu işkenceyi.

insanoğlu bu dünyanın başına gelmiş en kötü şeydir. bu dünyanın en büyük şanssızlığıdır insanoğlu. keşke soyu bir an önce tükense.
  • şerefsizlik her çağda böyle ayyuka varmış halde miydi gerçekten merak ediyorum. sirkiniz batsın eğlenceniz batsın. şunların masumiyetine güzelliğine bakmaya kıyamıyor insan. allah bildiği gibi yapsın bu eziyeti reva gören adileri.
  • sirk ne lan amk bu yuzyilda? dunyanin bi yerinde sirk diye bi mefhum kalmis olmasi bile rezillik, sirke gidip hayvan gosterisi izleyen insan varsa ölsün zaten, ziyan herifler.

ha sirk isteyen cirque du soleil'e gitsin.