şükela:  tümü | bugün
  • şimdi bir şey diyeceğim incilinize de kuranınıza da göte girecek.

ergence hırslara kurban edilemeyecek kadar değerli, mimarlık tarihinin en önemli tarihi eserlerinden biri ayasofya. 1935'ten beri müze ve müze olarak kalacak. orası ne müslümanların ne hristiyanların, artık tüm insanlığın. ibadethane olarak işlev göremeyecek kadar da eski ve değerli. sidik yarıştıracak başka bir şey bulun.

amk kültür düşmanları.
  • islamcıların bitmeyen eziklikleriyle hala fethetmeye çalıştıkları bizans kilisesi. şimdi müze.
  • içinde namaz kılmanın kime, neye, nasıl bir faydası olacağını merak ettiğim kilise. ulan adamlar kilise yapmış, üzerine konup içindeki mozaikleri kapatıyorsun, sonra da mağdura yatıyorsun. bu kadar barbarlık olmaz.

sanki yer yüzündeki bütün camiler silindi, bir ayasofya kaldı.

buranın camiye çevirilme isteğinin tek sebebi batıya, hıristiyan dünyasına karşı olan eziklik. burada namaz kılıp "çocuğu koyduk mu!" diyeceksiniz en fazla. fakir avuntusu. islamcılarnı içinde taşıdığı sonsuz ezikliğin bir başka dışa vurumu. ramazanda alkol içenlere, yemek yiyenlere saldıranların, sivas'taki oteli yakanların ortak yani. hep bu.

sen inanıyorsun, alkol içmiyorsun, kendine dünya kadar sınır koyuyorsun, bu sıcakta baş örtüsüyle su içmeden yaşıyorsun, bunlar yüzünden kendini zorluyorsun. öfkeli ve mutsuzsun. ezikliğini senin gibi olmayanlardan çıkarmaya çalışıyorsun. ben bu kuralların hiçbirini tanımıyorum ve mutluyum. olay bu.

son kaç yüzyıldır müslümanların ürettikleri hiçbir şey yok dünyada. yıkımdan, terörden başka bir şeyle anılmıyor müslümanlık dünyada. neden acaba? islamcılar bunu kendilerine gerçekten soruyorlar mı? "onlar müslüman değil"den öte bir yanıtları var mı?
  • bazı zihniyetler tarafından zincirli olduğu iddia edilen muhteşem tarihi yapı. buradan "her kuşu siktiniz bir leylek kaldı" demek istiyorum kendilerine. çünkü gerçekten her kuşu siktiniz ironisiz. bak güzelim istanbul'daki cami sayısı 3028. dört basamaklı. aynı şehirdeki müze sayısı kaç? 54. elli dört. iki basamaklı. istanbul'daki her ev en az bir camiye yürüme mesafesinde. mesela benim evimin karşısında var. ama evime en yakın müze'ye gidebilmek için iki vasıta değiştirmem gerekiyor. ve bahsettiğimiz şehir istanbul. en son çıkan çanak çömleklerle tarihinin neolitik çağa kadar dayandığı kanıtlanmış bir şehir. 54 müze ne demek biliyor musun bu şehir için? adamlar hiçbirşey bulamasa doğal tarih müzesi yapıyor, sen hala müzeyi kapatıp cami yapma derdindesin. git, gez bir ufkun genişlesin islam dışında bir şeyler girsin kafana. bütün derdin istanbul'u dev bir camii'ye çevirmek. zincirli olan senin beynin canım ayasofya değil.
  • değil 4, 4.000 tane minare de dikilse,

değil kireçle, darbeli matkapla isa figürleri parçalansa da,

baştan aşağıya kabe örtüsüyle de kaplansa da "kilise" olduğu gerçeği değişmeyecek asırlık yapıttır.
  • üzerinde dönen tekrar camiiye çevrilme arzuları bile bugün islam dünyasının ne denli bir eziklik yaşadığının çok ama çok vahim bir göstergesidir.

her açıdan batı medeniyetine yenilmiş, islam dünyası, eski defterleri karıştırarak yeni zaferler bulmaya çalışıyor. sonu belli olan bu biçare uğraşın islam dünyasına bir yararı olmayacağı aşikardır.
  • bir çok medeniyetten izler barındıran müzedir.

hayır bu kafa neyin kafasıdır onu anlamadım ben? ecdadımız ecdadımız diyenlere soruyorum. çirkin resimler dediğiniz figürler 1000 küsür senelik. bin küsür sene içinde cami olarak kullanıldığında bile kimse saygısızlık etmeyip silmemiş de size ne oluyor??

yoksa sizin ecdat ecdat dediğiniz moğollar mı?
  • taştan yapılmış bir bina sahibi olunca bilime teknolojiye de aydınlanmış fikirlere de sahip olunacağını düşünen garibanları ortaya cıkarmış yapı.

ondan sonra katil israil filistinden defol. bu kafayla tel'ın etmekten başka bir şey yapamaz islamcı zihniyet.
  • baskaların yarattıgı saheserlerın uzerıne konarak, konmakla kalmayıp, onları cirkinleştirerek, inandıkları masalların kendilerininkine çok çok benzeyen başka masallara üstünlüğünü, kendilerine halı hazırda yarı nefret yarı acımayla bakan cümle aleme ispatladıklarını zanneden beyin fakirlerini açığa çıkaran müze.

sonra bir şey deyince de "islamofobi!"