şükela:  tümü | bugün
 • bugün bile biz gençlerin dimağını kurcalayan sorudur.

  sene 1935.. ulu hakan cihan hükümdarı cennet mekan sultan ii. abdülhamid han'ı siyonistlerden ve sırp ve bulgar çapulcularından oluşan hain hareket ordusu indirdikten ve hain ittihatçılar eliyle ülke savaşlardan savaşlara sürüklenip tükendikten ve milletin milyonlarca evladı, ecdadımız savaş meydanlarında şehadet şerbetini içtikten ve en nihayetinde cihan imparatorluğu devlet-i ali osmanlı, siyonistlerin, theodore herlz'lerin, rotschild ve de rockefeller'lerin eliyle yıkıldıktan sonra

  bir millet ayaklanıyor, yunanı denize döküp istiklalini kazanıyor...

  sonrasında ne beklersiniz? milletin dinini diyanetini hür bir biçimde yaşamasını, memleketin her noktasında ezan-ı muhammedi'nin yankılanmasını değil mi?

  ama öyle olmuyor... islam harfleri yasaklanıyor, ezan-ı muhammedi yasak ediliyor ve sonunda hiç olmayacak bir şey oluyor ve

  fatih sultan mehmed han'ın vakfiyesinde, "bu vakfiyeyi boanın lanet üzerine olsun" dediği, duvarları tam 481 sene kur'an-ı kerim tilaveti ve ezan sesleri ile yankılanmış ayasofya camii ibadete kapatılıyor ve "müze" haline getiriliyor...

  ingiliz işgalinde ingilizin dahi aklına gelmemiş olan ayasoyfa camii'ni ibadete kapatmak nasıl olduysa, hangi uluslararası yazışmalar sonucunda olduysa artık... ayasofya cami-i şerifi "müze" haline getiriliyor.

  halen akıl almıyor, fatih'in vakfiyesi kulaklarda çınlıyor, çınlıyor, çınlıyor...
 • engellenenler listesine eklendiniz teşekkürler.
  ippolit kirillovic
 • durduk yere cami haline getirilmesi ile aynı sebepledir.
 • ileri görüşlü gazi mustafa kemal gelecekte istanbul'a gelecek turistler için uğrak bi yer olabilmesi için böyle uygun görmüştür.
 • adam arapçaya islam harfi demiş ya..ezan yasaklandı falan filan demiş.sorsan ezanda ne anlatılıyor bilmez.neyse muhtemelen troll.

  (bkz: dont feed the troll)
 • soruyu soran gençlere sormak lazım cuma ve bir iki teravih den başka kaç namaza gitmişler camide.

  istanbuldaki tarihi camilerin hepsi cumalar , ramazanlar ve mübarek günler haricinde boştur .

  ayasofya cami olsa ne yapacaksınız .
 • ananın kulağı çınlıyor,çınlıyor,çınlıyor yazar kardeş.

  tanım: çok yerinde olan sebeplerdir.
 • ulan bu ataturk allah mi da bu kadar korkuyorsunuz eksici picler. varsa adamakilli cevabiniz yazin. cevabiniz yoksa yilmaz ozdil yazisi basliginda yaparsiniz mental masturbasyonunuzu.

  tanima gelince, durduk yere degil iste, sekulerizm ayagina islam ve allah düşmanlığı yapan, müslümanların sungusuyle kazandığı savaslarin ekmegine musluman kani dograyan birinin uzun vadeli planlarindan olmasi daha muhtemeldir. kendisi bu yolla islami dunyadan silebilecegini sanmistir ama sonuc ne sekuler ne müslüman olabilmis sacma sapan bir ulke.

  insallah tekrar cami olarak acilir. fatih'in vakfiyesinde, onun aziz hatirasinda iki rekat namaz kilmak annesini sevmeyenlerden başkasına rahatsizlik vermez herhalde.
 • tayyör bile tekrar camiye ceviremiyorsa vardır bu işin bir hikmeti.

  velhasıl ülkenin en büyük problemi olmayan sorudur.