şükela:  tümü | bugün
  • önümüzdeki seçimler öncesi gündeme gelmesi beklenen referandum.
  • akp'nin acınacak hale düştüğünü gösterir. oylar o kadar mı düştü..
    tanım: olmaması gereken referandum.
  • ak parti gider ayak bir sonraki hukumetin ayagina sıkacaktır. bir sonra ki secimde ne olur bilinmez ama ayasofya ibadete açılırsa buyuk bir turistik kayıp olur. bu durum da gorevde olan hükümeti inanılmaz zorlar. kanımca olası bir refarandumda ak parti son döneminin olduğununu kabullenmis olur diye düşünüyorum.
    sultanahmet modeli konusuluyor fakat ise yaramaz diye dusunuyorum. eger ayasofya cami olursa icinde ki mozaiklerin kaplanmasi lazım. bu durum yabanci turistin ilgisini azaltacaktir.
  • sorulsun gardasim, demokrasi tam da bu demek. sandik demek sandiiik!!!

anayasanin cami yapilmasina kim karsi cikiyor? cehape zihniyeti. camiden rahatsiz olan musluman olur mu? olmaz. demek ki bunlar musluman degil.

kudus isgal edildiginde neredeydin bay kemaaaaal???? sen kudus'u bilmezsin. sen ezanlarimizi bilmezsin.

burasi islam ulkesi olduguna gore, o anayasa cami ya-pi-la-cak.
  • doğu avrupanın en önemli kültürel ve tarihi mirasını hiçe saymak; serafim meleklerini ve mozaikleri tekrar tarihe gömmektir. umarım bu referandum gerçekleşmez, daha da utanacağımız olayları görmeyiz
  • bütün dertlerimiz bitti. ferah içinde yaşıyoruz ayasofya cami mi olacak müze mi kalacak derdimiz kaldı. green card çıkmadıki siktirip gidelim diye
  • suni gündem gibi suni gündem.
    (bkz: yetmez ama evet)
  • recep bey ne zaman sıkışsa suni bir gündem yaratıyor ve bütün türkiye tuzlukla peşinden koşuyor.

bugün, geçen hafta, önceki hafta, ondan önceki hafta... bu böyle gider. yeter ki ekonomi konuşulmasın!

ben böyle mal bir topluluk görmedim yemin ediyorum.

ya bu referandum konusu biter ondan sonra da ağrı dağına yapılacak olan ermeni karşıtı anıt konuşulur. ondan sonra da haliçe taş doldurma konuşulur, ondan sonra anıtkabir girişlerini teke düşürülmesi veya girişlerde para alınması konuşulur.
    yani tuzlukçu tayfayı meşgul edecek konu bitmez.
  • türkiye'de insanları meşgul edecek bir konu kalmadığında gündeme hep ayasofya gelir.
    o yüzden asla cami falan yapılmaz. cami olursa bitecek bütün esprisi.