• yeni türkiye icin sıradan bir haberdir. hoşgörü dini mensupları, kadin makinisti pek hoş görmemişler. kadın hakları savunucusu "şahsım" umarim bu konunun da takibini yapar. gerçi burdan oy cikmayacagi icin olay yarin sabah unutulup gider.
  • arkalarında biraktiklari çöpleri gördüğünüzde bu adamların ne olduğunu anlamak bir saniyeden fazla zaman almıyor.

bekleneni yapmışlardır.
  • vandal sürüsünün hareketidir.
  • (bkz: boğaziçi köprüsünde boğazı kesilen asker) ’e kıyan güruhtur.

goethe’nin böyle götler için söylediği bir söz vardır çok severim.

“insanların ne kadar kötü olduklarını görmek beni hiç şaşırtmıyor. fakat bu yüzden hiç utanmadıklarını görünce çok şaşırıyorum.”

daha kötüsü bu yobaz hayvan sürüsünde utanma duygusu da yok.
  • 1 sevap kazanacağım diye 5 günah işlemek.
  • videodaki seslerden anlayamadığımdan insanların neden makinist olduğu iddia edilen kadına saldırmaya, darp etmeye çalıştığını anlayabilmiş değilim.

kanımca gerçek müslümanlık, gerçek islam bu değildir ancak bu söylemin altı; gerçek müslümanların, bu darp teşebbüsünü kınaması, lanetlemesi ve bu tür insanları aralarında bulundurmamasıyla olur. yoksa kuru kuru söylenen, klişe bir laf olarak kalır.

edit: imamoğlu açıklamasınagöre alanın dolması üzerine valilikçe verilen seferi durdurma kararı sonucunda ne alakaysa makiniste saldırmaya çalışmışlar. makinist keyfinden mi duruyor?
  • şaşırdık mı?
    hayır.
  • tek kelimeyle korkunç. makinistin ne suçu var?
  • nefsini ve cehaletini ilah edinen, allah düşmanı pisliklerden ne bekliyorsunuz? bunları müslüman mı sanıyorsunuz? kur'anı açın bakın, saldırmayan kafire saldırmak bile yasakken, bu kadına niçin saldırmışlar?

benim, öğrenemediğim tek bir konu var, kur'an'dan belgeli bilen varsa yeşillendirirse sevinirim; bu kafir yobazlarla yan yana namaz kılınır mı? bunu gerçekten bilmiyorum, pisliğin oğullarından bıktım artık.
hesabın var mı? giriş yap