şükela:  tümü | bugün
 • pelin çift ve erhan altunay'ın yazdıkları best seller kitap... bazı konu başlıkları:
  ayasofya’nın içindeki gizemli sembollerin anlamı ne?
  hangi gizli örgütler ayasofya’ya izlerini bıraktı? bu işaretler hangi amaçla mabede kazındı?
  ayasofya’nın dehlizleri nerelere uzanıyor?
  tapınak şövalyeleri ayasofya’yı nasıl hedefine aldı? ayasofya’da hangi kutsal emanetler’i aradı?
  mabedi kirletmek adına içinde türlü sapkınlıklar yapanlar kimlerdi?
  ayasofya düşmanı venedikli dandolo’nun mezarı neden ayasofya’nın içinde?
  fatih sultan mehmet, fetih sonrasında kılıç hakkı ayasofya’da hangi değişiklikleri yaptırdı?
  fatih sultan mehmet’in bellini’ye yaptırdığı ünlü tablosu ayasofya’yla ilgili hangi sırrı saklıyor?
  istanbul işgal altındayken “ayasofya’da haç görmektense onu yıkarım!” diyerek düşmandan koruyan gizli kahramanlar kimlerdi?
  osmanlı’nın cami-i kebir’i nasıl müzeye dönüştürüldü?
  neden hâlâ küresel güçlerin ve ezoterik örgütlerin hedefinde?
 • bir kitapçıya giderseniz bu kitabı elinize alın, görsellerine bakın. her sayfadaki görseli tek tek inceleyin. sonra da yerine bırakın. ama para verip de zaman kaybetmeyin. cahil bir spiker ile cahil olmayan ama iki kere ikiyi toplayamayan bir konuğun program dökümü kitaplaştırılmış ama görselliğinden başka övülecek bir şeyi yok.
 • yazar kısmına pelin çift yazması kadar saçma birşey olmayan röportaj şeklinde yazılmış, muhtemelen cevaplara göre pelin çiftin soru sorduğu kitap yazma çabası
 • 105. sayfasinda soyle bir kisim var

  --- spoiler ---

  +kutsal emanetler'den ahit sandigi, tevrat'ta ve kuran'da geciyor. ozellikle kuran'da yer almasindan dolayi hayali bir obje olmaktan cikiyor. ne biliyoruz ahit sandigi hakkinda?

  - kutsal kase daha sembolik bi anlam tasisa da ahit sandigi tarihsel olarak var oldugu bilinen bi nesne. ayni zamanda ahit sandifi tevrat'ta ve kuran-i kerim'de geciyor. bu da var oldugunun en buyuk kanitidir.

  --- spoiler ---

  gercekten bu cumle uzerine yorum yapamadim ben. kitap universitedeki derslerimin ozeti bile degil. ama iste ayasofya ismini gorunce dayanamadim. citir cerez niyetine gidiyor.
 • üstte bir tane yazar var sanırsam prof. amk. resimlere bakın geçin yazmış koduğumun dingili.

  pelin çift'in sadece soru sorarak kitap yazdığını sandığı kitaptır. okunmalıdır çünkü bahsedilen konular sadece ayasofya ile kalmaz. siz öyle salak yazarlara bakmayın okuyun. kitapta sadece ayasofya anlatılmıyor zira.

  osmanlı devletinden günümüze kadar birçok konu,yunanistan'dan,kudüs'ten,haçlı ordularından kısacası çok şeyden bahsediliyor. erhan denen adamı ben de pek sevmem ama cv'si ile döveceği götü boklu yazarlar sırf ekşi sözlük bi siki beğenmeme timinde olacağım diye eleştirmesin lütfen, gözümüz kanıyor.