• kullan at önlük benzeri ürünlerin ihalesini kim aldıysa onun beğendiği yasak.
  • cami olmasından dolayı normal olan karardır.
  • ellerinde olsa tüm ülkeye bu yasağı getirirler.

bu gidişlede yakında oda olur.
  • şortu anladım da dekolteye kim nasıl karar verecek onu bilemedim.

edit: yukarıdaki yazar arkadaş kaç oda olur acaba sence öyle?
  • aynı şekilde kiliseye de şortla girilmez. dini yeri ziyaret ederken uyulması gereken kurallar vardır. tabi bu kuralların bokunu çıkarmamak lazım şort tamam da dekoltenin ölçüsü nedir?
  • doğru bir karardır. bunun cami, kilise ya da müze olmasıyla da alakası yok. ayasofya müzeyken de olması gereken buydu. sonuçta müze bile olsa orası bir ibadethaneydi. vatikan başta olmak üzere dünyada da birçok yerde kadın- erkek şortla hatta kısa kollu tişörtle ibadethanelere giremiyor. başörtüsünün zorunlu olduğunu sanmıyorum, sultan ahmet'de şortlu turistlere girerken kıyafet verirlerken başörtüsüne karışmıyorlardı. türklerden de başı açık giren çoktu sultan ahmet'e, uyaran kimse de olmamıştı onları.

edit: imla
  • hoşgörü dini ile ne alakası var kardeşim. cami orası, belli bir standart taşıman gerekiyor içeri girmen için. inandığın veya inanmadığın şeyin yobazı olmayacaksın arkadaş ister müslüman ol ister ateist. şu saygı olayını bir türlü kavrayamadık milletçe.
  • başlık dekolte ve şortla girilmesinden bahsederken başlığı açan arkadaş konunun şortla ve dekolteyle ilgisi yok demiş.

ben bir bok anlamadım, bu arkadaş ne demek istiyor lan.

dünyanın her yerinde ibadethanelerde geçerli olan kuralın uygulanmasıdır.

edit: bu arada bazı arkadaşlar yurtdışında böyle bir yasak yok demiş, bal gibi de var, son 5 senede değiştiyse bilemem fakat 5 sene öncesine kadar bu yasak uygulanıyordu.

edit2: buyrun

edit3: budist tapınağı giriş kuralları

edit4: protestan kilisesine hiç gitmedim, orada bu kural olmayabilir.
  • yapmayın böyle arkadaşlar. akp ye düşmanlık besleyeceğim diye din düşmanı olmayın. her şeylerini eleştiriyorsunuz. yok ayasofya' ya şort yasağı gelmişmiş, yok her yeri böyle yapacaklarmışmış. yapmayın, etmeyin!
    sizin gibiler yüzünden insanlar inadına oy veriyor akpye. belkide sizin gibiler olmasa akp şuan iktidar bile değildi.
  • afedersin de y... uygularsınız, uygulanabilirliği yok, hele bi covid-19 geçsin 1-2 sene sonra, secdeden kalkmayan ümmet...
hesabın var mı? giriş yap