şükela:  tümü | bugün
  • bileti olan yeşile gelsin
  • gitmeyi düşünüyorum son bir hafta kaldığı için bilet çadır vs.de yardımcı olabilecek arkadaşlar mesaj atabilir.
  • festivalin ilk günü olan 15 ağustosta, ameliyathane techno stage de 01:00 ile 02:00 saatleri arasında deep tech ve techno ağırlıklı track lerden oluşan setimle yer alacağım festival. dansa beklerim.*
  • biletleri oldukça pahalı festival.. kadro çok geniş. hiç birini tanımıyorum. kesintisiz peyote geceleri yaşatacak diye gidiyorum. evimde yetiştirdiğim çiçekleri de yanıma aldım.. güzel koksun çadır. orada satılan şeylere güvenmiyorum. umarım içeri girişte gıda araması yapmazlar.

not: benden önce varanlara sorular içeriyor yukarıdaki metin.

bakalım nasıl olacak. editlerim duruma göre.
  • mevcut hükümetin henüz keşfetmediği festival.

bi' bilseler
    dağ,taş bırakmazlar ellam
    iyi eğlenin bakiyim gençler.
  • bu sene kendim için yaptığım en güzel şeydin ayata !
    yağmur çok olduğu için son günü bekleyemeden ben dahil çoğu döndü.
  • hemen belirteyim, kapıda o yağmurun altında 24 saat canla başla çalışan jandarmaya hakarettir bu ''hükümetin henüz keşfetmediği festival'' yazılması.

araçlar içeri alınmadı, tüm çantalar detaylıca arandı, hatta saatlerdir arayıp bulamadığım sigara paketini bulup çıkardılar.

içeride 3 tane narkotik köpeği tüm festival boyunca devriye gezdi.

yine özel güvenlik ve jandarma içeride devriye halindeydi.

stand'ları maliyeciler bastı, iki stand için işlem yapılıp kapatıldı.

sürekli küfür ve kavganın olduğu futbol maçları da böyle denetlense keşke.

festival ile ilgili geniş bir yazıyı yakında buraya asacağım.
  • organizasyonun iyi olmadığı belliydi. içerideki standlar bence yetersiz kaldı. festivalin 2.günü bira standı kapatıldı, gece tekrar açıldı. son gün yağmurun iyice bastırmasıyla çoğu kişi akşamı beklemeden çıktı. ama her şeye rağmen efsane bir festivaldi. haftaya olsa tekrar giderim.
  • size iki çift lafım var. aynı seti bir gün arayla tekrar çaldırmaya utanmadınız mı? insanlardan 300er 400er söğüşleyip o 2 sene önceki tuvaletleri getirmeye utanmadınız mi? 2 3dj dışında kim ne çaldı biri bana anlatsın? bu kadar kötü bir organizasyon görmemiştim. bu kadar leş müzik yapan bir psyfestival hiç görmedim.
    sikik sikik dj'leri doldurup bizi badden bade sürükleyen bu saçma organizasyona artık gidilmeyeceği gayet açık.

olaya bak; stagede dans ediyoruz, arkada evin sahibi gibi oturmuş yok sansar salvolar, selolar, kekolar bir yanda,
    haplanmaya gelmiş apaçiler öbür yanda.
    ulan hepsini geçtim bok gibi çaldınız bok.
    üst-üste binen trackler, ses sisteminin zırt pırt bozulması. 2 yıldır insanlardan çaldığınız paralar acı acı çıksın sizden. bedduam da tutar hani.
  • 430 lira biletine, 200 lira gidiş geliş servisine verdim. 100 lirasını helal ediyorum kalan 530 lirası haram zıkkım olsun. daha servise binemeden başlayan rezaletler silsilesine girmek istemiyorum ama çok zorluk çektik alana varana kadar. 2-3 tanesi dışında rezalet ötesi ve hangi janrdan hangi janr'a geçeceğini dahi bilmeyen darkpsy'ın üstüne psytechno çalmaya kalkan artık detaylarına bile girmek istemiyorum "dj"ler topluluğuna diyecek bir şeyim kalmadı. festival boyunca bırakın duyurulmayı, oraya buraya asılmış timetable'lar bile olmaması nasıl bir komedidir? sevdiğin dj'leri dinlemek istiyorsun ama ne zaman çalacaklarından bile haberin yok. daha komiğini söyleyeyim mi? bir dj tanıdığıma soruyorum abi ne zaman çalacaksın diyorum, sorma ben de bilmiyorum diyor. bakın bu bir festival için rezaletin daniskasıdır.
    bir diğer önemli mevzu. cuma gününden maliye festivali bastı, bütün alkolleri topladı. 1 gün boyunca alkolsüz kaldı festival, sevdiğim dj'lerden biri de cuma akşamı çok süper bir seti alkolsüz dinleyici topluluğuna çalmak zorunda kaldı.
    3rd edition'a da gittik. "tuvalet" denilen konteynır ve "duş" denilen hayrat neyse aynen o sistem devam edilmiş. insanlara tuvalet ve duşumuz var diyorsunuz ama yalan söylemekten utanmıyorsunuz. o hayrattan akan suya elinizi değdirdiniz mi hiç? o suyla duş almaya kalkarsanız donarak ölürsünüz.

bazı anlarda o 8'li funktion-one'ların önünde hayatımda eğlenmediğim kadar çok eğlendim bunu not etmeliyim. çünkü işini gerçekten iyi yapabilmiş güzel setler çalabilmiş birkaç tane dj var ki ne mutlu onları yakaladım.

burayı aklıma gelen şeyler oldukça editleyeceğim. ama şu anlık söylemek istediğim tek şey şu, ayata son vurgununu yapmıştır. bir festival o işi sevgiyle ve tutkuyla yapan insanlar tarafından organize edilmeli. ama bunun gibi yalanlar söylemekten utanmayan ve derdi kırptığı paralarda olan kişiler beni daha fazla kandıramaz. üzgünüm ayata, bir sonraki seferine yokum. hiç sanmıyorum ama ondan çok iyi dönüşler alınırsa 2 sonrakine görüşürüz.