• o zamanlar her şeyine rağmen çok ama çok özel olan bir okul. geriye dönüp bakıldığında size çok şeyler kazandırdığını anlayabileceğiniz bir okul.

mr. lamont vardı, hazırlık sınıfının ilk günün ilkdersine gelmişti. tek kelime türkçesi yoktu.
    sonra derslerinde kanonu ölesiye abartarak eğlendiğimiz müzikçi eda gücer vardı,
    sonra evlendi ve şarkıcı oldu*
    resimci ahmet karakaş vardı resim çantalarını her ders tek tek kontrol eden:
    su kabını veya süngerini unutursan resimden o günlük eksi alırdın.
    nihal yöneyman* vardı,
    enkada yüzme dersleri vardı
    hoşlandığın kişinin eğitsel koluna yazılmak vardı...
    erdal bey vardı, yumuşaktı ama kızınca şakaklardan çimdikleyerek kızardı. kızlara dokunmazdı.
    gülden artel vardı o da ingilizceci; shakespeare severdi, ben de onu çok severdim hep o gelsin isterdim ingilizceye.
    bahar aylarında su savaşı vardı,
    bomba ihbarı ile okul boşaltılırdı arada, erken tatil olurduk.
    gri çorap yasaktı etekler gri olsa da.
    merdivenlerde mendil açıp metallica konseri için para toplayanlar oldu...
    son kullanma tarihine az kaldığı için meyveli yoğurtları, pudingleri üçer beşer beleş dağıtan kantinimiz vardı...
    boyunsuz canavar coğrafyacı melahat vardı, en azılı öğrencinin bile havasını aşağı alma gücüne sahipti.
    nurhan kantarcı vardı sözlüye kaldırdığında gözlüklerin arkasında uyuduğunu anlamıyoruz sanırdı.
    mr. campbell vardı en sevdiğim.. fransız karısı gitti diye o da gitti türkiyeden.
    cadı bir türkçeci vardı olmayan kaşlarını kalemle çizerdi. çok beddua aldı, kızı ölünce ayrıldı okuldan. o kadart üzüldük ki...
    bahçesi güzeldi
    o bahçede çimenlerde yatmak, ağaçların arasında gölgede keyif çatmak, aşık olmak,
    mezuniyette pasta savaşı yapmak güzeldi.
    tuba'nın dersinde ingilizce scrabble oynamak güzeldi.
    dersleri kaynatmak hele süperdi.
    arkadaşlar? çoktu. çok çoktu kredili sistem sayesinde. çoktu ve renkliydi.
    güzeldi okulumuz.
    şimdi nasıl? umurumda değil. o zaman her şeyiyle güzeldi.
  • ilkokulumdu. ben severdim. guzel arkadaslarim, sert ama iyi mine ogretmen vardi. bitireli 10 yil olmus be.

edit: zikim 16 yıl olmuş...
  • valla yazık. bizim zamanımızda en fazla su savaşı yapılır üst baş, tuvaletler ve bahçe batırılırdı. okul radyosu filan vardı. bir zamanlar öğrenci lockerlarının olduğu (sonra dolaplar koridorlara taşındı) odalarda öpüşülen, ve hademeler tarafından acımadan ispiyonlanılan, disiplinlik olunan ve zaten öksürsen disipline gidilen okul.
  • tikiler diyari
    (bkz: istisna kayidegi bozmaz)
  • en iyi hocalarını her nedense kadrodan çıkaran okul. ve yine her nedense genellikle en çok şikayet edilen hocaların kalması.. keşke çıkarılmasalardı kadrodan.. hele pınar teyin gibi biyolojiyi süper anlatabilen bir öğretmeni ve aylin erkek i *.. yazık ettiler.. çok yazık ettiler..
  • yaksam kac yıl yerim diye düsündügüm ticarethane
  • melda cemal diye bir ingilizce hocasi vardir furby ye benzeyen.
  • gonul eser diye bir turkce hocasi vardır. her ders ogrencilerine tatmin olmus bir suratla sirita sirita bakar. simdiki hazirliklar tarihi eser diyolarmis hakli olarak..
  • son zamanlarda dagittigi kagitlarin bos bulduklari yerlerine "isikli olmak ayricaliktir." yazan ve bi kez daha icinde bulundugum yerin ne kadar gorgusuz insanlarla dolu oldugunu gururla hatirlatan ve ticaret yapan okulumsu yer.
hesabın var mı? giriş yap