şükela:  tümü | bugün
 • bünyesinde çok sayıda bankacı yaşayan site.
 • merkez noktalara bu kadar yakın olup da bu kadar erişimi zor bir yer daha yoktur sanıyorum.
  maslak dibinizdedir (araciniz yoksa), gidemezsiniz.
  metro istasyonu cok yakındadır ama gitmek icin yaklaşık 25 dk otobüs beklersiniz.
  araciniz var ise hersey kolaydir evet ama yine de sinir bozucu bir durumdur.

  site icerisindeki binaların cepleleri 90lar pop gibidir, yesilli - pembeli, turunculu - sarılı bu binalar sağlamlığı ile de ün yapmıştır.

  şehir içerisindeki tüm sitelere taş çıkaracak türden manzarası olan bu sitenin evlerinden birinde alt-üst her katı rahatlıkla duyabilirsiniz. kendinizi yalnız hissetmez, ve yakınınızdaki tüm ailelere dahil hissedebilirsiniz.

  modern hayat namına hiçbir sey olmadigi gibi, pörsümüş meyve ve sebzeleri ile (bkz: diasa) sizi karşılamaktadır.

  site içerisindeki kuaförler birbirinden berbat olup spor salonu da (bkz: köpek bağlasan durmaz) türündendir.

  neden insanlar burada yaşıyor derseniz, işimize yakın cevabı alacağınız bu sitede geceleri uyumak da zordur, köpeklerin sesi asla kesilmez. hav da hav... asla bitmedi en azindan ben oturduğum süre boyunca.

  nezih bir kitlesinin olması bir diğer artısı olup, yanılır da ayazağaya giderseniz tamamen farklı bir iklime bürünmek zorunda kalırsınız.

  dipnot: kesinlikle tüm site yıkılıp baştan yapılmalıdır.
 • barındırdığı binaların hemen hepsinde izolasyon sorunu olduğu için binalarına mantolama işlemi yapılan site. bir de şu matkap sesleri olmasa...
 • dökme kalıp betondan yapılan evleri o kadar sağlamdırki duvarına civi çakmak neredeyse imkansızdır...
  birçok müzisyeninde oturduğu sitedir...
  (bkz: ozan tügen)
  (bkz: volkan öktem)
  (bkz: vedat sakman)
  (bkz: whiteheaded)
  (bkz: erhan seckin)
  (bkz: pınar duruk)
 • 1 yıl oturup kışının rezilliğine şahit olduğum, maslak'a çok yakın olmasına rağmen gitmek için 2 otobüs değiştirmeyi gerektiren, metrekareye düşen pencereden bakan teyze sayısı çok çok az site..
 • bir kaç yıl önce vedat sakman ustamızla rock art vcd fanzinleri hazırlarken uzun bir süre konuğu olduğum site... bulunduğumuz bloğun en alt katını ibrahim tatlıses kiralamıştı da karşılaşmak zorunda kalmıştık bir kaç kez...
 • köpeği bol bir site olduğu doğrudur, ancak köpeklerinin tamamı aşılı ve uysaldır. siteye geldiğinizde size bir veya birkaç tanesi ilgi gösterirse kesinlikle korkmayın, sadece oynamak veya sevilmek istiyorlardır. beni birkaç gün görmeyince ilk gördüklerinde üzerime atlayan iki tane dünya tatlısı şapşal var mesela.
 • ankara metrosu gibi cefasini cekip de sefasini suremedigim bir sey. ben siteye ilk tasindigimda daha ilk etap binalar bitmis, diger etaplarda insaat devam etmekteydi. sitenin icinden devamli insaatin kamyonlari gecerdi gurultulerini ve yazin toz kisin camurlarini bize hediye birakarak.
  ne apartman yonetimi vardi, ne otobus, ne telefon. ilk kis katalitiklerle isinmaya calistik, ayazaga ve seyrantepe isimlerinin nereden geldigini iliklerimizde hissetttik. otobus icin once seyrantepelere yuruduk sonra saatlerce bekledik. koskoca sitede telefon hatti olmadigi icin site girsindeki ankesorlu telefonun onunde sira bekledik (o zamanlar cep telefonu ayaga dusmemisti).

  simdi dogalgaz gelmis, evler isinir ve 24 saat sicak suya mazhar olmus. ecederken, rafet el roman falan siteden el ayak cekmis. adsl de gelmis. otobus seferleri oehlik olsa da ayazaga oyak sitesi gul taksi ve metro birlikteligi ile "ver elini medeniyet!" demek kolay olmus. yarin bir gun galatasaray'a komsu da olunca kendi metro istasyonu bile olur. ilk yillarinin cefasini cektik de su sefayi suremedik, ona yanarim. tek tesellim odur ki rastgelir de bir galatasaray derbisi sirasinda turkiye'de olursam maci locadan izleyebilecegim -o ankesorlu telefon kuyruklarinda, otobus duraklarinda cefa cekerken kanka oldugum bir zatin odasi locanin alasi zira (sozlukcu de olan bu zatin nickini mesaj lambasinin selametini gozonunde bulundurarak ifsa etmiyorum).

  velhasil kelam, istanbul'dayken oturdugum sitedir, istanbul'a donsem yine oturacagim sitedir (buna tavsiye etmek de denebilir.)
 • çok yakınına metro inşaatının yapılıyor olması ve aslantepe projesi sayesinde satılık ve kiralık ev fiyatlarının coşmuş olduğu site.
  seyrantepe sanayi sitesinden gelip de ayazağa'ya giden yol belediyeye ait olduğu için girişi - çıkışı belli olan gerçek bir site değildir. bu durumu engellemek için aynı ada/parselde bulunan 3-5 blok bir araya gelerek sitecikler oluşturmaya başlamıştır. bu siteciklerin her birinin güvenlik görevlisi vardır, etrafı da çitlerle çevrilidir.
  yaklaşık 1 sene kadar burada oturduktan sonra, çıkıp başka ev gezmeye kalkınca bir türlü ev beğenilememesi gibi bir dezavantajı vardır. her ne kadar kış aylarında gidiş - geliş zorlukları yaşansa da yaz aylarında oturması nefis olan sosyal tesisi, spor salonu, marketi, eczanesi ve kuru temizlemecisinin bulunması, inşaat kalitesinin çok iyi olması ve merkeze aşırı yakınlık siteyi kıymete bindiren unsurlardır...
 • haftaya taşınacağım yeni yerleşke alanım, merkeze yakın, gurultuye uzak site arayan plaza calışanları ile dolu olduğunu düşündüğüm site. yeni galatasaray stadının dibindedir ayrıyetten.