şükela:  tümü | bugün soru sor
  • televizyonda gördüğümde uzun süre kendisini dolunay soysert sandığım kadın. pek bir soğukkanlı -sadece soğuk da olabilir- bir kişiymiş gibi konuşması var. birazcık gülümserse bu sorun çözülebilir. selam ederim. kıps.

edit: samimiyetle ifade etmeliyim ki kendisi kesinlikle soğuk bir insan değil, bilakis son derece sıcakkanlı birisi.
  • fazla öğrenci dostu,aktivist idealist akademik kişilik:)
  • gerekçe gösterilmeksizin arel üniversitesi tarafından işine son verildiği belirtilen akademisyen.

eski öğrencisi olarak açıklamalarında hiçbir çarpıtma olmadığını düşünüyorum.

açıklaması aşağıda yer almaktadır;

--- spoiler ---

değerli dostlar

2004 yılından beri çeşitli üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışıyorum. akademik yaşamı bir kaçış, bir alternatif olarak değil bir yaşam biçimi olarak gören bir anlayışa sahibim. bu anlayış çerçevesinde öğrenme ve öğretme eylemlerimi hiç bitmeyen bir heyecanla ve tutkuyla sürdürüyorum.

bugüne kadar vicdanımı rehber aldım ve kendimce çizdiğim etik çizgiden sapmamaya çalıştım. iş disiplinime de bunu yansıttım. bu sebeple hayatımın her döneminde olduğu gibi bugün de kendimden yana içim rahat, başım dik.
    olayların özetine gelince; 14 haziran çarşamba günü saat 14 sularında önümüzdeki yılın sözleşmesini imzalamak üzere üniversitenin personel daire başkanı sonay özpınar’ın odasına gittim. sözleşmeyi imzaladım, birkaç dakika sonra yazı işlerinden ipek şahin tarafından tekrar arandım ve sözleşmenin ilk sayfasına paraf atmayı unuttuğum söylendi. parafı attım ve odama döndüm ki bunu yazmamın sebebi sözleşme imzaladığıma personel daire başkanının yanında o odadaki görevlilerin de şahit olduğunu vurgulamaktır.

aradan yaklaşık bir saat geçtikten sonra bu kez rektör yardımcısı prof. dr. isa eşme’nin odasına çağırıldım. kendisi benimle yanlışlıkla sözleşme imzalandığını, mütevelli heyeti başkanının imzası olmadan o sözleşmenin zaten geçersiz olduğunu ve bir hak iddia edemeyeceğimi söyledi. benimle 3 gün için anlaşma yapmak istediklerini ekledi. ben 3 gün sözleşmeli olarak alacağım ücret ile geçinemeyeceğimi ifade edip kurumdan çıkışımı isteyerek odadan ayrıldım.

burada sizlere kendimi anlatmama lüksüne sahip olduğumu düşünüyorum. akademik özgeçmişime her yerden ulaşılabilir, 2004 yılından bu yana öğrencim olan kişilerin benim hakkımda yaptıkları paylaşımların hiçbiri de bir karşılık bekleyerek yapılmış paylaşımlar değildir. hal böyleyken hiçbir gerekçe olmadan, yıl içerisinde herhangi bir uyarı bile almamışken, bir performans düşüklüğü sergilememişken benim hayatımı kazandığım maaşımın, yıllardır yılın danışmanı seçilen, üniversitenin kamuoyuna dönük yüzlerinden biri olan bir akademisyeni cezalandırırcasına, keyfi bir şekilde yarı yarıya indirilmesi kabul edilebilecek bir durum değildir.

durum bundan ibaret. siyasi, mesleki, somut hiçbir neden yok. hepinize dünden beri içimi ferahlatan desteğiniz için sevgilerimi, şükranlarımı sunuyorum. benimle aynı yolda yürüyenlere selam olsun.

--- spoiler ---

kaynak; https://www.facebook.com/…4958409137800?pnref=story
  • güzel bir kadın. sağlığına da umarım en kısa zamanda kavuşur.