şükela:  tümü | bugün
835 entry daha
  • yıllar hızlı geçiyor.

senin masum yüzünde, senin güzel sesinde, kısacası senin hikayende, seninle beraber neşe alten gibi, ömer halisdemir gibi, eren bülbül gibi kahramanlar her 9 haziranda hafızamda tekrar tazeleniyor.

yine de keşke şu türküyü bu kadar içten okumasaydın..
  • tek şansızlığı sanıyorum bu ülkede doğmak.kadın olmak.öğretmen ve atama yolu ile doğuda görev yapmak ve şanssızlık. tıpkı 90larda olan olaylar gibi.25-30 yıl geçip hala aynı şeyler yaşanıyorsa bir yerde çözüm zordur.
  • şehit öğretmenim aybüke yalçın unutulmayacaksın
  • ruhu şad olsun.
    hatırladıkça içimiz yanıyor.
  • her şeyi, herkesi unutabiliyorum ama seni unutamıyorum. hala adını duyduğumda ilk günki gibi üzülüyorum. sanki tanımadığım biri değil de her gün konuştuğum bir arkadaşım, sevgilim, kardeşimdin. adını duyunca o güzel sesin kulaklarımda yankılanıyor, güzel gülüşün gözlerimde canlanıyor. sen ne güzel bir öğretmendin. seni hiç bir zaman unutmayacağım. umarım bir yerlerden bizleri görüyorsundur.
    seni çok seven bir meslektaşın.
  • bügün de seni düşünüp kahrolduk kardeşim.

beleğinde balalar saklayamadın ,
    bir gökçen'in olmadı yar, allayamadın,
    bir gelin yetiştirip pullayamadın ..

vatan seni gelin etmiş ,şen ol ayböke ,
    bir şehit verilecekmiş ,sen ol ayböke ..!
  • karaktersizlerin, kadın cinayetleri bik bik bik diye ötüp, kendisini asla yad etmediği kahraman bir kadındır.

(bkz: neşe alten) feminist kaltaklar bu kahraman kadınları hiç anmazlar.
  • seni öldürende yoktur din iman!

unutmadık.
    unutmayacağız.
    unutturmayacağız.
    ruhun şad mekanın cennet olsun.
  • kürtçü terör örgütü pkk'nın şehit ettiği onlarca öğretmenimizden biri serap eser,necmettin yılmaz,aybüke yalçın isimlerini hiç bir zaman unutamadım nurlar içinde yatsınlar.
  • ülkenin aydınlık yüzü, ruhu şâd olsun.

bu maskenin ardında etten fazlası var, bu maskenin ardında bir fikir var ve fikirlere kurşun işlemez. - v for vendetta
297 entry daha