şükela:  tümü | bugün
 • dogan ergun un da kizidir.
 • taze bir annedir kendisi. sirinligine sirinlik kataraktan ogrencileri ile bogusuyor hala..
 • ilk haftadan devamsizlik yapmaya baslayn hoca.1 dakika geç kalinca atar yapan kisi ayni zamanda.
 • üretken ve o oranda yoğun odtü sosyoloji hocası. öğrenci dostudur. doktora tezini azerbaycan üzerine yazmıştır. odtü'nün değerli hocalarındandır kendisi.
 • aşağıdaki metinleri bir yazısında kullanmış şahsiyettir:

  "... her bağımsızlık hareketi tepkisel ve savunmaya yöneliktir."

  "... dağlık karabağ eylül 1991'de azerbaycan'dan bağımsızlığını ilân etmiştir. her ne kadar dağlık karabağ, ermenistan dahil olmak üzere hiçbir devlet tarafından uluslararası tanınma elde edemediyse de de facto şekilde devlet olarak varlığını sürdürmektedir."

  "birleşmiş milletler güvenlik konseyi ilgili kararları ile azerbaycan'ın dağlık karabağ'daki egemenlik haklarını tanımaktadır." (farid shafiev referansıyla)

  "1937'ye kadar 'türk' olarak adlandırılan, stalin döneminde adları 'azerbaycanlı' olarak değiştirilen azerbaycan halkının ..." (audrey alstadt göndermesiyle)

  "çözümsüzlük sürecinin uzamasıyla 1999 yılından itibaren azerbaycan kamuoyunda 'karabağ'ı ancak savaş yoluyla almak mümkündür' görüşü hâkim olmaya başlamıştır."

  "her iki taraf için de karabağ 'vazgeçilmez' bir arazidir." (elbette azerbaycan ve ermenistan kastediliyor)

  "... sovyet döneminin bir arada yaşama pratiği tekrarlanabilecek gibi görünmemektedir."

  "benzerlik yaratma amacını güden sovyet milliyetler politikası farklılıkların muhafazası, güçlenmesi ve yeniden üretilmesi ile sonuçlanmıştır."

  not: "güney kafkasya'da etnik kimlik ve çatışma: azerbaycan ve ermenistan ulusal kimliklerinde karabağ sorunu" başlıklı, şubat/08'de yayımlanmış makaleden yazımı neredeyse tamamen korunarak alınmıştır.
 • derslere çoğunlukla gelmeyen, engin bilgilerinden yararlanamadığımız odtü sosyoloji bölümü hocası. “yoğun” olduğundan dolayı söylediği her şeyi gecikmeli olarak yapar. burayı okuyorsa başka, başka tamam da başka diye geziyordur sayfada.