şükela:  tümü | bugün
  • şu anda star tv'de metabolizmanın nasıl hızlandırılacağını anlatan doktor. anlattığı şeyler kendisinde pek işe yaramış görünmüyor.

(bkz: su içse yarayan metabolizma uzmanı)
  • hiç inandırıcı olmayan ,hafif tombik diyetisyen:) önce kendisi zayıflamalı.
  • tüm konuşmacılara sırayla bolca vakit tanınan gündem özel programında karşısındaki dr. timur yılmaz’ın lafını sürekli bölerek dinlemeyi bilmediğini açıkça belli eden antipatimi kazanmış doktor.
  • bir süre sosyal medyadan takip ederek gitmeye karar verdim ve aradım. telefonda bana muayene ücreti söylendi ve randevumu aldım. ben 500tl sandığım muayene ücretini 600tl olarak ödedim. benim hatamdır dedim es geçtim. gittiğimde kimse ilgilenmedi bile. sonunda bir odaya alınıp ölçüm yapılacağı söylendi ve artık eczanelerde bile bulunan bir cihazda kg vs bilgisinin çıktısı alındı ve beklemeye başladım. sonra doktor hanım beni kabul etti, klasik bir muayene yapıldı vs. 15-20dk kadar bir görüşme yaptık. doktor hanım gayet pozitif ve saygılıydı, kişiye güzel hissettiriyor. sonra çıkışta asistanına görüşünü söyledi ve asistanı ile odaya geçtik. burada ise hissettiğim şey tam anlamıyla şuydu; karşımda bana çelik tencere satmaya çalışan ve bunun ne kadar gerekli olduğunu anlatmaya çalışan ama zekamla dalga geçercesine elle tutulamaz ifadelerle anlatan, acemi bir ürün satıcısıyla muhattabım sandım . ben tabii şaşkınım. niye?
    telefonda detay öğrenmek istememe rağmen bilgilendirilmedim ve ben salak kalkıp gittim. 15dk hikayemi anlatıp klasik muayene olup 600tl verdim ve ancak 5-6bin liralık seçeneklerden birini seçersem sonuç alacağım söylendi.

yani kısaca buradan çıkan sonuç şu, burası salt bir ticarethane. telefonda detaylı bilgi verilmeyip muayene için giden kişiler hooop 600tl yi ödüyor. hoop ikinci şok "bizim sistemimiz böyle böyle, bedeli ise 6bin lira" yahu insaf. telefonda bahsedin de ona göre hesap kitap yapıp hadi ücretini söylemeyin ona bile razıyız, sisteminizden bahsedin. bizim programımız böyle böyle deyin bunun da ücreti buna göre böyledir deyin.

15dk için 600tl ödedim, ayça hanımla tanıştım çıktım. o gğn bana çok pahalıya mal oldu yani. ve sırf şu ticarethane kafasından ve karşımdaki iş bilmez acemi ürün satıcısı imajı yüzünden "müşteri" olarak orada yer almak istemedim. açıkçası katakulliye geldiğimi düşündüm. kusura bakmayın da biraz şeffaf olun. para kazanma derdinizin olmaması lazım artık sonuçta.