şükela:  tümü | bugün
  • yediği şey büyük ihtimal 10 liralık (1kg) tavuk bonfiledir ve yaşadığı ülke türkiye'dir. fakat almanya'da 15 euro'ya (1kg) dana pirzola ile evinin arka bahçesinde harika bir barbekü yapabilir.

23.02.2018 tarihliydi alıntıladığım site. fiyatlar şu anda farklılık gösterebilir.
  • sanırım geçmişten açılan bir başlık.şayet tavuk bonfile 10 lira olsa, ekonomi hala bir nebze iyi olurdu.
  • oğlum ek gıdaya başladı. doktorumuz mümkünse her gün 1 köfte büyüklüğünde kırmızı et dedi, şimdilik. yani balık filan yemeye başlayana kadar. ben de her şeye nanelenmeye çok hazırımdır, çıkınca beni bir hüzün kapladı. çoğu insan nasıl alır da yedirir diye kendi kendime kötü oldum. sonra yanımdan sigara içen bir adam geçince hesap yaptım.

1 köfte=30 gr
    30 günde= 900 yapar ama hadi elimizin ayarı kaçsın, 1 kilo olsun.

evde kurbandan kalan etler var, tam bilmiyorum ama tahminimce 60 lira civarı 1 kilo et. hadi kıyma olsun. 50 tl. sanırım 1 paket sigara da 12 tl diyelim. 5 paket sigara 1 kilo et yapıyor.

yani bu adam günde 1 paket sigara içeceğine, 5 günde bir, 1 kilo löp et yiyebilir. 4 kişilik ailede sadece o adam sigara içiyor olsa, 5 günde bir, kişi başı 250 gr et harika bir miktar.

korkunç yoklukta insanlar tanıdım, bahsettiğim onlar değil. ama elinde sigarayla fakir edebiyatı yapan insanlar için düşününce, sigara sağlığa da cebe de her şeye zarar. asgarî ücret alan bari parasının ucuna çakmak cakmasın be.