• bir tanidigimin yaptigidir. sebebini sordugumda aldigim cevap:

- gelirime orantili bir araba alsam mtv, otv, yakit uzerinden odedigim vergi, aracin degeri yuzunden artacak olan kasko-trafik sigortasi gideri, bakim gideri bana iki adet citroen c-elysee aldiracak kadar artiyor sebepsiz yere.

- kimse kusura bakmasin, havaya saçmak icin kazanmiyorum bu parayi. otimobile daha ucuz maliyetle sahip olma imkanim varken durduk yere parami sacamam. o parayla dunyayi geziyorum.

+ peki ortalama bir guvenlik saglasa da, o parayla daha fazla guvenligi satın aldigini varsaydiracak bir araba neden almiyorsun?

- sehirici optimum guvenligi sagliyor. uzun yol seyahatlerimde premium arsc kiralayip hem daha fazla konfor hem daha fazla guvenlik aliyorum. sehiricinde konor arayisim da yok. ayrica sehiricinde bile 4-5 lt yakan bir aractan bahsediyoruz. neden ayni mesafeyi iki kati fazla yakitla katedeyim?

seklinde oldu.

takdir yuce sozluk yazarlarinindir.

edit: roportaj esprisine cok guldum. bazi uzun okumaktan imtina eden yazarlara ozet geçmek amaciyla yazdim oyle olm. :)

viral falan degil. bakin profilime genelde arabalarla ilgili yazarim. viral yapacak olsam tutkunu oldugum ford icin calisirdim. ford'dan gelecek tekliflere acigim. :)

edit 2: arkadaslar ne reklami. az buçuk otomotiv sektorunu taniyorsam sizi suna temin ederim; firmalar sizi daha mutevazisine, daha mantiklisina tesvik etmez. 301 alacak adama en azindan c4 pazarlar. anlasmali bankalardan kredi kullanmaya, dibine kadar borclanmaniza zorlar. burada bunu mu yazmisiz biz? ki elysee, 301, linea, symbol gibi b sedan araclar reklamsiz da satan filo sinifi araclardir. ayrica viral yaptiracak firma bizimki zaten guvensiz, baktiniz olmuyor olmadigi zamanlarda daha iyisini kiralayin der mi? :)
  • çok para kazanan kişi akıllı kişidir. akıllı kişiler de akıllı seçimler yapar. citroen falan bilmem ama hayatta öncelik seviyesine bağlı olarak gayet mantıklı bir seçimdir.
  • cimriliğe kılıf bulmakmış. ayda 3000 lira kazanıp 100000 liralık golf kuyruğuna girenlere anlatamazsınız bu adamı.

eğer ayda 10 bin üzeri kazansaydım kullanacağım araç 55 bin civarına alacağım bir infiniti fx35 olurdu, zira hem heybetli hem de uygun fiyatlı bir araç, hastasıyız.
  • şirket sahiplerinin eğer sonradan görme vb. değillerse işe gelip giderken, işle ilgili işlerde şirket filosuna ait kiralık araçları kullandığından çok da mantıksız olmayan önerme.
  • 1400 lira asgari ücretle çalışıp, iphone alanlarin anlayamacagı tercihtir.
  • takdir ettiğim adam. benzin, mtv şu bu derken otomobil baya müsriflik oldu.

yakın zamanda araba alacaktım 40-45 bin lira bandında ama son zamlardan sonra vazgeçtim. metro, bisiklet işimi görüyor. çok gerekirse de kiralarım adam haklı.
  • yalancıyı sikmedikleri için oluyor bunlar hep...
  • bunun birde vito minibüs kullanıp, kendi personeline servis çekeni var.
  • belki de ayda 17.000 tl'yi kazanmasını sağlayan, desteklediğim tutumdur.

mevzu keyifse; özellikle de istanbul trafiğinde araç kullanmak keyifli değildir. ortalamanın üzeri gelir düzeyindeyseniz, "kötünün iyisi" bir seçenektir sadece. illa keyifle araç kullanmak istiyorsam, buna uygun koşullarda kiralama seçeneğini tercih edebilirim.

mevzu güvenlikse; gerekli güvenlik donanımına sahip olduğuna inanıyorum.

mevzu paraysa; kalan parayı ne yapacağımı da kimseye sorma gereksinimi hissetmem. çok da güzel gezerim.
  • yurtdisinda daha fazla para kazanip kia picanto'ya biniyorum. simdi siktirin gidin. herkes arabaya sizin kadar anlam yuklemek zorunda degil. benim icin a noktasindan b noktasina gittigi surece, ve sorun cikarmadigi surece bana yetiyor. arabanin zibilyon tane butonu var, ve asla ulasmayacagim hizlara cikiyor diye 5 kati para vermem. araba isimi goruyor. siz meraklisiysaniz kendinize daha iyisini alin. kimse karismiyor.

not: 2. el aldim amk.
hesabın var mı? giriş yap