şükela:  tümü | bugün
 • rahmetli demirel'in dediği gibi ''türkeş türk çocuğu, ecevit halk çocuğu, erbakan müslüman çocuğu, biz o... çocuğu muyuz?'' biz asgari ücretliler böylesine lüks araçlara binemez mi? 7.5 yıldır kır pidesi salonunda komi olarak çalışıyorum ve her ay köşeye 300 tl atıyorum.

  nasıl mı?

  25 yaşındayım. 300 tl. her ay x 12 ay=3600 tl. senelik 3600tl x 10 sene: 36,000 fark. 65 yaşıma kadar her ay %10 yıllık faiz alırsam 40 yılın sonunda ortalama 1,900,000 tl yapar.

  lamborghini huracan güncel fiyat 400000 euro = 2.010.320,00

  110 bin tl eksiğim kalıyor onun için de taşıt kredisi çekmeyi planlıyorum. kısacası tam hayatımın baharında son model lüks bir araç sahibi olacağım. eğer emeklilik yaşı uzarsa bir 20 sene daha çalışırım ona da akçay'da yazlık daire alırım.
 • (bkz: rastgele)

  bir defa daha sözlükteki sazan nüfüsunu gözler önüne seren bir başlık olmuş. bu başlığı açan kişi ile 1.603 tl'yle krallar gibi yaşamanın mümkün olması başlığını açan yazar aynı. adam iyi troll atıyor hatta verdiğim bakınızın nedeni de buydu*. ciddi ciddi analiz kasanlar mı dersin, adama saydıranlar mı dersin, neler neler var.
 • ayda 300 lira biriktirerek lamborghini almak isteyenler ilk 100 bini biriktirsinler söz veriyorum gerisini ben tamamlayacağım. sözümü tutmazsam mahkemeye verin.
 • mümkün olmayandır.
  40 yıl sonra o parayla clio symbol alırsın. zaten lambo çok yakar, symbolün parçası ucuz. hadi yine iyisiniz asgariler ehe ehe
 • türkiye'de asgari ücretle çalışan biriyseniz lamborghini'nin dile gelip sizi satın alması daha olasıdır.
 • asgari ucret alip kenara 300 lira atabilmen bana daha ucuk geldi.

  (bkz: hayallerde yasiyor bazi ipneler)
 • ne olmuş yani büyük adam olamadıksa
  hayallerimizi satmadık ya
 • 40 yıl boyunca euro/tl paritesinin hiç değişmeden 5 lirada kalacağını düşünerek yapılan hesap. tabii lamborghini'nin de 400 bin avroda kalacağından da emin olmalı.

  canım benim, aynı hesabı geçen ay yapsaydın keşke; eur/tl 4,70tl'ken 40 yıl yerine 39 yıl 10 ayda lamborghini sahibi olurdun, hem de üstüne 100 bin lira daha bulmakla uğraşmadan. neyse artık o gemi kaçtı, sen sen ol gelecek ay aynı hesabı yapma.

  not: başlığı açan arkadaşın dalga geçtiğini ben de biliyorum ama başlığı okuyan herkes bunu bilmiyor olabilir, "oha hakkaten lan?" diye sevinenleri üzen ben olayım istedim eheh.
 • başlığı açan suser bir entrysinde 12.5 yıl kırtasiyeci olarak çalışmış, burada 7.5 yıl pideci diyor,bir başkasında da 3 yıldır bilmem ne işi diyor. hep de gariban aminiyum.

  lan oğlum madem fantazi yapacan bari az yüksek tut olayları.

  nasıl bir trollse artık, sol memesi düşesice.