şükela:  tümü | bugün
  • ayda bir defa gün boyu hiç bir gıda alınmayacak. bir litre kefir alınıp belli aralıklarla, tercihen 2 saatte bir içilecek.

böylelikle bağırsaklar temizlenecek ve vücuda 40 recetelik ilacın sağlayamayacağı bir iyilikte bulunulur.

özellikle vücudun genç kalması, hastalıklarla daha etkili savaşması ve korunması, organların dinlenmesi için güzel bir uygulamadır.
    (bkz: bütün hastalıklar bağırsaklarda başlar)

yatırım tavsiyesi değildir.
    not: su içilebilir.
  • bir çeşit şaman orucudur. arapçılar bilmez.
  • inançsal kısmı zerre umurumda olmamakla birlikte, sağlığa zararı veya faydası var mıdır? kaş yaparken göz çıkarma olmasın.

konunun uzmanları, birşeyler yazsa da bilgilensek.
  • hiçbir gıda alınmayacak bir günde sadece bir litre kefir içmenin vücuda fayda mı edeceği zarar mı vereceği belli değil. emin olamadığım hede.
  • üç kase bal ile de yapilabilecek aksiyon.

hellori 39.4: bir müslümanın üç kase balı varsa, hepsini yesin çırçır olsun, götünde bağırsağında bir damla bok kalmasın.
  • ayda bir defa gün boyu sadece şalgam içmek kadar eğlenceli değildir.
  • rusya'da çok yaygın bir diyettir. yalnız buradaki kefirlerle olur mu bilmiyorum. zira türkiye'deki kefirlerin tadı çok farklı. bundan yola çıkarak içeriğinin de farklı olabileceğini düşünüyorum.
  • bana mantıklı geldi denenebilir .
  • sıklıkla uyguladığım durum.
    ayda bir hiç bir şey yemeden yapmadım ama en azından 3-5 günde bir, tek seferde en az 1 lt sade kefir tüketiyorum.

yan etkileri;
    1 lt çok olacağı için şişkinlik yapıyor. tokluk hissi üst seviyede.
    kesinlikle müsait bir zamanda tüketin. 2-3 saat içerisinde wc'den çıkamayacak duruma geliyorsunuz.

bonus: uzun süreli düzenli tüketimlerde bağışıklık sisteminizdeki değişikliği fark ediyorsunuz. çörek otu ile desteklemeniz şiddetle önerilir. sindirim sistemi için çörek otuna pek gerek duyulmuyor.
  • anne tıp 3. sınıf reçetesi olmakla, tıbbın bütün ilerlemesine b*k atıp sikik bi mayanın kırk farmakolojik çözümden daha iyi olduğu fikrini sırtlayanlara karşı doğal seleksiyonun görevini bir şekilde yerine getirmesidir.

yapın, sağlığınıza çok faydalı.

ülkedeki aptallık oranı şimdi düşmese de böyle böyle düşecek 50-60 yıla.