şükela:  tümü | bugün
  • ust edit: @hayatafrnsizkadin fikriyle bir okuma kulübü kurulmasi fikri ortaya atildi. suan whatsapp uzerinden gidilmesi planlandi. katilmak isteyen arkadaslari bekleriz.

sozlukte var olan; boyu 190 ustu yazarlar veritabanı, durmadan 2 saat sevişenler veritabanı, fuckbuudy arayanlar veritabanı, nude atanlar ve nude bekleyenler veritabanı, dilini burnuna değdirebilenler veritabanı gibi çok mühim veritabanları yaninda gayet gereksiz bir başlık oldu farkindayim.

diger veritabanlarına 100 lerce girilen enty sayisi bakalim bu baslik altinda kaclara ulasacak.

yazar arkadaslar son bir ayda okuduklari ve tavsiye ettikleri kitaplari kisa bir yorumuyla buraya birakirsa, diger yazar arkadaslarin fikir sahibi olmasini saglayabilir.

edit: beyaz ata binen kara kız tavsiyesiyle bir pdf sitesi bırakıyorum. e kitap seklinde okumak isteyenler yararlanabilir.
    https://tr.pdfdrive.com/
  • üniversite zamanımda haftada 1den ayda 4 kitap okurdum ama şu an tabi istanbulda sabah 7de kalk akşam 8de eve gel olunca hayatımız zor oluyor maalesef.

son okuduğum kitaplar değil ama okuyup etkilendiğim kitapları aşağıya aktaracağım.

(bkz: bin muhteşem güneş)
    (bkz: bir idam mahkumunun son günü)
    (bkz: kürk mantolu madonna)
    (bkz: içimizdeki şeytan)

devamı gelecek.

edit: üstteki yazar okuyarsanız eğer, katılım sayısına göre güne/haftaya/aya bir kitap özeti bırak şeklinde bir başlık açıp, okuduğumuz kitapların özetini çıkarabiliriz kendimizce. vaktim oldukça okumaya çalışırım ben.
  • bir tane hocamız vardı, okul kitapları dışında günlük yüz sayfa okuyorum demişti. o kadar imrenmiştim ki. günlük elli sayfa okumaya çalışıyorum elimden geldiğince. günde yirmi sayfa okunsa bile ayda 4 kitap bitebilir.
  • bir zamanlar ben..

hatta kolilerce kitap alıyor 10 taksitle ödüyordum.

ahh ki ne ah.

meğer insan her zaman öyle düzenli kitap okuyamıyormuş da bilmiyormuşum.
  • 2 haftada 3 kitap diyerek arttırıyorum. artıran varsa beri gelsin.

edit: beri geldiler.asfghlliijş. bravo valla.
  • ben de birakayim son bir ayda okuduklarimi.

(bkz: elias canetti) (bkz: körleşme)

(bkz: hasan ali toptaş) (bkz: gölgesizler)

(bkz: jean-paul sartre) (bkz: bulantı)

(bkz: sabahattin ali) (bkz: içimizdeki şeytan)
  • üniversite zamanları ayda 8 kitap okurken şimdi iş güç sebebiyle 4 tane okuyabiliyorum. ama hayat ne kadar yoğun geçse bile kitap okumaya mutlaka zaman ayırıyorum. çünkü kitaplar sayesinde hayat güzelleşiyor.
  • kendini geliştiriyorsun da bir işe yaramıyor. ayrıca abdülbaki gölpınarlı selam söylüyor hepinize.
  • eskiden ayda dörttü . istanbula taşınıp hem okul hem is derken, ayda hiçe düştü. su an ayda bir veya iki civarı bitirmeye çalışıyorum... en son amok koşucusunu okudum
  • beni de yazın
    her sabah 50 sayfa kuralım var
    yapmazsam cezam var