şükela:  tümü | bugün
 • amerikan uzay araştırmaları tarihinde kara bir leke olan şahsiyettir. neil armstrong'un ayda ezan sesi duymasına pek içerleyen nasa kendisini özel olarak eğitmiş ve büyük umutlarla aya göndermiştir. adı yetkililerce saklı tutulan astronot ay yürüyüşü sırasında çan sesi duymayı başarmış ve görevini tamamlamanın verdiği gururla mekiğine dönmüştür. lakin dönüş yolculuğu sırasında mekiği kaplayan kokudan işkillenen astronot yaptığı araştırmalar sonucunda ayda inek bokuna bastığını fark etmiş ve duyduğu çan sesinin de bir ineğin boynundan geldiğine kanaat getirmiştir. rotayı mumbai'ye kıran astronottan bir daha haber alınamamış, parçalanıp satılan mekikse hindistan'ın elektronik konusundaki atılımına önayak olmuştur.

  nasa bunun üzerine ikinci bir deneme daha gerçekleştirmiş olsa da sonuç yine hüsrandır. bu kez de yolladıkları astronot ay yürüyüşü sırasında tom cruise'un risky business filminde giydiği beyaz slip donu bulmuş ve ömrünü scientology'ye adamıştır.
 • son donemlerde gerek nasa gerekse mir istasyonu uzmanlari, aya gidecek astronot ve kozmonotlara ( bu ikiside ayni bok ne gerek ayrimciliga ahaha), beden testlerinin yani sira, ayda gorebilecekleri nesneler ve duyabilecekleri melodiler konusunda egitime baslamistir.

  ozellikle anadolu bereket tanrisinin kol gibi cukunu egitimde gorup skine sallamayan, amerikali astronotlardan wyomingli binbasi jack russell, gecen mayis ayindaki yurusunde, solaris kraterinin kenarinda hem bir cuk biblosu hem de heykeli bulunca kendini kaybetmis, usse geri don cagrilarina kisaca " yarrrrrak" demistir.

  nasa bu konuda caresiz kaldigini kabul etmis, mir uzay istasyonu konuyla ilgili tasak gecmistir.

  anadolu uzay ajansi, 27 haziran catalhoyuk
 • türkiye'ye gönderilen dışkıya bulanmış 25 bin inek başlığını ararken rastgele denk geldiğim başlıktır.

  ilk 2 entry 2007 yılında yazılmış. yazılan yazıların kalitesinden şimdiki ekşicilerle alakası olmadığı da bariz belli oluyor.

  (bkz: selam çakmadan geçmemek)