• apollo 11 görevi dönüşünde astronot buzz aldrin, görevleri sırasında diktikleri bayrağın yükseliş aracının eksozu yüzünden uçtuğunu sandığını söylemişti.
  • söz konusu bayrak demokrasi için trablusgarp'ta savaşırken demokrasi şehidi olmuş, yerine yahudi iş bayrağı olan yossi cohen geçmiştir.*

tanım: hakkında bilgi sahibi olan* yazarların bile bilgisinin olmadığı bir bayraktır.
  • akibeti belirsiz olan bayraktır.
  • soğuk savaş döneminde çekilmesi,amerikan’ların film sektöründe bir numara olması,bayrağın havada asılı kalması,arkada yıldızların gözükmemesi ile şüpheler artar.
  • iran'ın uzaya gönderdiği maymun tarafında yakıldığı rivayet olunur.
  • bildiğiniz gibi 12 farklı insan , 6 defa ay'a iniş yaptı. apollo projesi kapsamında bu insanlar her indiklerinde ay'a bayrak diktiler.

ay yolculuklarında dikilen altı bayrağın hepsi şu anda bembeyaz olmuş durumda; çünkü kullanılan 5.90 dolarlık naylon, 50 yıldır yüksek radyasyon altında 14 günlük +100 derece ve -150 derece sıcaklık çevriminde rengini kaybetmiş durumda.

peki bayraklar duruyor mu?

buzz aldrin bayrakların roketlerin kalkış gücünden dolayı sağa sola saçıldığını söylemiş.

ancak nasa, 2009'da ay'ın yörüngesine yerleştirdiği gözlem uydusu lro'yu apollo 12-14 ve 17 bölgelerine odakladı; bırakılan izleri ve bayrağı fotoğrafladı.

tık 1
    tık 2
    tık 3

ayrıca tüm bunlara ek olarak da burada da ay'ın yüzeyine iniş yapılan tarihlerin ve misyonların listesi. görülebilir

özellikle 2013 yıllında ay'da yürüyen çinli robot yuto rover dikkat çekici. çin, 2021'den sonra ay'a insan gönderen ikinci devlet olabilir ve dolayısıyla ay yüzeyinde çin bayrağının dalgalanışını da görebiliriz.

ayrıca araştırırsanız ay yüzeyinde, dalgalanmasa bile, şu anda bir arjantin futbol kulubünün de bayrağının olduğunu öğrenebilirsiniz.

(bkz: independiente)
  • dünyadan bir roket kalkarken yerçekimi nedeniyle ne kadar yakıt vs. gerektigi malumunuz. roket fırlatılırken görüyoruz deli gibi yakıt yaktığını. aya indin aydan geri kalkabilmek için de roket itişi gerekmiyor mu.
    ek yakıt tankları atmosferi geçerken atıldığı için bu 2. kalkış nasıl oldu.

neticede ayda atmosfer olmasa bile dünyadaki yerçekiminin 1/6 oranında yer çekimi var.

ez cümle aya gidilmemiş ayak basılmamış bayrak asılmamıştır diye düşünüyorum.

boş beleş bi bok bilmeden atan suserler değilde atom mühendisi uzay mühendisi olan varsa bilgi verirse sevinirim. ben sözelciyim bilgim buraya kadar :)
  • huawei p30 pro ile görüntülenebilir.
    :p
  • ay'a gidilmediği için o bayrak aslında yok ehi ehi, nası şaka, beğendiniz mi.

yıl 2019, ay'a gidilmedi sanmak ayrı, şu vasat altı salak şakaları yapmak ayrı rezillik.

ne güzel lan, herkes birbirini eyliyor. kimse mal olduğunun farkında değil.

-ama sen de malsın, sen de farkında değilsin, ehe ehe eghggee

iğrendim amk. cidden şu dünyada çoğu garipliği gördüm, salaklık kadar iğrenç, utandırıcı başka bir şeye şahit olmadım.
hesabın var mı? giriş yap