şükela:  tümü | bugün
  • izmir devlet opera ve balesi`nde nefesli çalgıları tamiri eden, ahşap klarnet üreten üstat.

    ankara daki bilkent üniversitesi nde 10 yıl boyunca öğretim görevlisi ve orkestra müdürlüğü yapan aydan akıneri, 4 yıl önce geldiği izmir de çalışmalarını, eski konak tütün deposunda 150 metrekarelik atölyede sürdürüyor. tüm türkiye den gelen nefesli çalgıların tamamının tamir ve bakımı yapan aydan akıneri, ortağı tayfun demirkol ile karşıyaka örnekköy de kurduğu atölyesinde de el yapımı ahşap klarnet ve flüt ağzı üretiyor. klarnet ve flüt ağızlarını güney afrika daki 25 yıllık granadil ve mobani ağaçlarından imal ediyor.

    [http://www.dailymotion.com/…rt2-sanataktif_creation http://www.dailymotion.com/…rt2-sanataktif_creation]
  • yaptığı bir baril ve bir kalağa neredeyse bir klarnet parası isteyen insanları dolandırmayı bir halt zannedip yaptığı işlerle durmadan övünen ayni zamanda aşırı derecede ahlaksız olan bu sebeplerden de yalakası bol bulunan ürünlerinden uzak durulası klarnet imalatçısı.
  • son teknoloji karbon fiber ve nano grafen ile kaplanmış, granadil, mopani ve red ivory ağaçlarından akordları beton gibi sol klarnetler üreten usta klarnet üreticisidir. o güzel klarnetlerin nasıl üretildiklerini görmek ve özellikle çalıp denemek isterseniz misafirperver bir ortamda atölyenin diğer çalışanları ile sizleri bekliyorlar.
    ayrıntılı bilgi ve iletişim için www.akineri.com