şükela:  tümü | bugün
  • bogaziçi üniversitesi egitim fakültesi'ndeki fikrimce en basarili, etkili ve zeki ögretim görevlisi. gerek kültürel birikimiyle olsun, gerek esprili üslubuyla olsun, gerekse hayat dersleriyle olsun, psikolojiyi yorumlama ve uygulama çalismalarinda, alternatif bakis açilari kazandiran, bütünsel bir bakis açisi veren, ezberci degil yasanilan kültürün gereklerine önem vermeye dayali teori ve pratikler anlatan nadir insanlardan. ince ayarlariyla, sert çikislariyla, "ne söyledigimi çok sonra anlarsiniz" demeleriyle, postmodernizmden bienallere kadar giden tek kisilik gösteri tadindaki dersleri ile bellegime kazinmis profesör -dersinden kalip da ikinci defa almisligima etrafima baktikça daha da bir memnunum.- (ayrica tüm bounda en sevdigim ve en düsük notlari aldigim profesördür.)
    -az önce siyaset meydani'nda ali kirca'ya çektigi feci ayarla kisilik teorileri ve psikolojik danismanlik uygulamalari derslerini ne çok özledigimi fark ettirdi-
  • boğaziçi üniversitesi eğitim fakültesinde personality theories ve family counselling ders veren değerli hocamızdır. dersin ortasında parantezler açarak kafanızı karıştırır,ezberden nefret eder, dersde dusunup hızlı cevap vermenızı bekler. her dersde ne kadar bilgi açısında eksik oldugumuzu yuzumuze vuran,dogu anadolu kultur ve egıtım projesının basında bulunan zekı,hazır cevap insan
  • derslerinin üzerinden geçen senelere rağmen yazılarına olsun, imzalarına olsun her denk geldiğimde bir şeyler öğretmeyi sürdüren zeki bir insan.
    açılım katan yazıları tavsiye edilir.
    http://www.radikal.com.tr/…=1&y=1&edi=aydan gülerce
    (301 ve pek çok konuda olduğu gibi hem özgürlük hem laiklik altında da beklediğim üzere imzasını gördüm –meltem ahıska ile birlikte-)
  • hak ettiği değeri göremeyen insandır. bence fakültenin gözbebeğidir, imkanınız varsa kendisinden ders alın derim, çok şey öğrenirsiniz.
  • zamanın birinde maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisini anlatırken "piramitin tepesi, yani toplumun yüzde ikilik kısmı da işte benim gibi yapılabilecek her başarıya ulaşmış mükemmel insanlardan oluşur" demiştir.

hayatınızda gördüğünüz en kendine güvenen, en "alçak dağları ben yarattım, büyüklerine de çok emeğim geçti" diyen insandır.

bazen ne söylediği anlaşılmaz,
    bir dakika içinde on ayrı cümleye başlayıp hepsini yarım bırakabilir,
    kafamdaki yüzlerce bilgiyi saniyelere bölemediğim için konuşmakta zorlanıyorum gibi bir açıklama yaparsa şaşırmamak gerekir,
    ama tüm bu egoyu sonuna kadar hak eden akademik geçmişi, bilgisi ve zekası ile kendisine hayran bırakır.

derste tatlı sert bir üslubu vardır, taktığı adamı bir duruşuyla bir bakışıyla döver gerektiğinde,
    şakalarını herkes kaldıramaz ama sevdiği adamın gönlünü bi şekilde alır.

iyidir, hoştur.
  • etkileyici ve ilham verici bir kadın. hatta artırıyorum; olmayı hayal ettiğim gibi biri. bugün kennedy'de yemek yerken tanıştım kendisiyle. sızlanıp duran, kafası karışık ve ne yapacağını bilmez bünyeye ilaç gibi geldi. içimde bir şeyi dürttü desem yeridir. böyle insanlarla iletişmekte fayda var. suratınıza bir bardak soğuk su çarpıp kendinize getiriyorlar.
  • gerçekten şu hayatta en vicdanlı ve donanımlı hocalarımdan biriydi. kadının lafından sözünden bilgelik akıyor. hayır bir de underrated bir durumu var boğaziçi'nde; seviye farkından diğer hocalar kadının bakış açısını algılayamadıkları için, kıymeti bilinmemiştir bölümde. advanced counseling skills alanlar bilir, o ders değil kendini tanıma anlama seansı gibi bir şey. kendisinin danışanı olmak isterdim.

(bkz: özlemli entry)