şükela:  tümü | bugün
 • aynı zamanda resim bölümü başkanı olur kendileri. ayrıca 1 nolu atölye'nin de hocasıdır.

  edit: artık resim bölümü başkanı değildir.
 • lacivert conversleri ve at kuyruğuyla profesör kalıplarının (o da neyse işte?!) dışına çıkan insan.. sevdiğim, saydığım hocam.
 • şöyle ki kendisiyle konuştuğunuzda gözünüze ilk çarpan şey olabildiğince nazik oluşudur ve bir akşam msgsu'nin osman hamdi bey salonuna inen merdivenlerinde karşılaştığınızda gideceği sergi açılışına hiç çekinmeden sizi de davet eder kendi adına ve de atlarsınız bi taksiye beraberce gidersiniz şaraplardan yudumlamaya... uzaktan kendisini sever saygı duyarım ama iş atölye hocalığına gelince değişir..
 • ressam. kartpostallarin uzerinde yaliboya tablolarini gorerek tanistim kendisiyle.
 • 1953 yılında trabzon'un çaykara ilçesinde doğdu.1972-77 yılları arasında isatanbul devlet güzel sanatlar akademisi resim böülümünü okudu.1973'de asistan, 1983'de de sanatta yeterlilik aldı.çeşitli burslarla ingiltere'de eğitim abd'de araştırma yaptı.1990'da doçent, 1998'de de profesör ünvanını aldı.1 no'lu atölye'nin hocası olup üst üste iki kez mimar sinan üniversitesi resim bölümü başkanlığı ve mimar sinan üniversitesi kültür-sanat ile uluslararası ilişkilerden sorumlu rektör yardımcılığı görevi yaptı.1973 yılından günümüze yurtiçi ve yurtdışı 200 'ü aşkın karma sergiye katıldı ve 20' yi aşkın kişisel sergi açtı.çeşitli yarışmalardan 15 ödülü bulunan sanatçının ayrıca yurt içi ve yurt dışında bir çok koleksiyonda yapıtları vardır.değişik gazete ve dergilerde sanat üzerine yazıları yayınlanmış olan sanatçının yasamı ve sanata ilişkin iki de kitabı vardır.
 • trabzon doğumludur. çağdaş türk resminin en önemli ressamlarındandır. istanbul devlet sanatlar akademisi resim bölümünde asistanlık ve doçentlik yapmıştır ki bu akademide öğrenim görmüştür. ingiltere ve amerikada sanatsal çalışmalar ve araştırmalar yapmıştır. 200'ü aşkın beynelmilel karma sergilerde yer alıp, 22 kişisel sergi açmıştır.
  en önemli özelliği yaptığı tüm resimlerde insanı anlatmıştır.
 • 20 ekim itibari ile bursa'da nilüfer belediyesinin katkılarıyla 45. sanat yılı dolayısıyla aydın ayan retrospektif sergisi açılmıştır. nazim hikmet kulturevinde. görülmeye değer harika bir sergi. aydın ayan'ın 45 yıllık sanat serüveninin her aşamasının görülebileceği bir sergi.
  edit: yazım hatası düzeltildi.

hesabın var mı? giriş yap