şükela:  tümü | bugün
  • bir ilahiyatçı iddiası.

- aydın boysan’a cenaze namazı kılınmasını yanlış bulduğunuzu yazmışsınız. neden karşı çıkıyorsunuz?

“yanlış bulmuşsunuz” diye bir şey yok. doğruyu tespit ettim. bakın aziz nesin, adam gibi adam, kâfir gibi kâfirdir. buradaki kâfir sözcüğünü aşağılamak için değil kurani bir kavramla bir gerçeği ifadelendirmek için kullanıyorum. saygı duyuyorum. “ben allah’a inanmıyorum” ya da “allah’a inanıyorum ama ahiret hayatına inanmıyorum. hz. muhammed’in allah’ın son elçisi olduğuna, ona indirilen kuran’a iman etmiyorum. benim camiyle işim yok, benim namazla alakam yok. beni götürün bir yere gömün” diyordu. öyle yaptılar. kuran’da “allah’a ve ölüm ötesine inanmayan kişilerin namazı kılınmaz” diye açık bir hüküm vardır. bu 14 asırdır böyledir. bir adam, allah’a ve ahiret hayatına inanmadığını bildiği bir adamın cenaze namazını kılarsa günahkârdır. aydın boysan “mezarımı rakıyla sulayın” diyordu, bu tek başına inkârın delili olmaz. ama aydın boysan birçokları gibi davranmamış, ahiret hayatına inanmadığını açığa vurmuş bir insandı.
  • vergisini verdiği için içi boş söylem.

gören diyecek babaların hayrına yapıyorlar.
    vergisini vermiş mi vermiş, verdiği vergi diyaneti de kapsıyor mu ? kapsıyor
    ailesi isterse tıpış tıpış gideceksin.

edit; bazı süper zekalar konuyu anlamamış, her zaman ki gibi cinselliğe getirmis, normal, kafa başka yere çalışmıyor.
    hala diyanet, şeriat devleti kurumu sanmaları üzücü, inanıyorlar buna,
    kuruluş amacından sapması bir şeyleri değiştirmez,
  • yine aynı kuranda mazluma yardım et,karnını doyur diyor ama sen zengini doyurup fakiri tekmeliyorsun kardeş. ondan da bahsetsene?
  • ya inan olsun o da istemezdi. ama işte ülkede zorunlu.

sen canını sıkma ilahiyatçı kardeş.
  • bir ilahiyatçının argümanından ziyade, niyet okumak olacak ama, muhtemelen, bahse konu kişinin kendi dünya görüşüne saygı gösterilmesi hasebiyle, doğru olan önermedir.

muhtemelen diyorum zira aydın boysan'ın iç dünyasını ben bilmiyorum fakat inanmadığı bir inanç sisteminin kurallarınca defnedilmesi, bir tür saygısızlıktır.
  • koalanın babası konuşmuş,
    he deyip geçmek lazim...

babası neymiş ki oğlu n'olsun...

yayında mıyız?
  • kendisine bu söylemi için allah razı olsun diyorum.

arkadaş adam oldukça güzel bi açıklama yapmış. bu denli doğru bir açıklamaya karşı bile nasıl oluyor da bölünebiliyorsunuz.

aydın bey ateist miydi bilemem ama bu vesileyle ülkede ateistlerin ölülerine aileler ne yazık ki saygı duymuyor diyerek konuyu açabiliriz . bir çok dinsiz cenaze namazım kılınmasın diye video çekiyor, mektup yazıyor, vasiyet bırakıyor ama gene de inatla cenaze namazı kılınıyor. bana kalırsa bu hukuksal açıdan da suç sayılmalı.

imamlar mevtin vasiyetine uymaktansa ailenin lafına uyarak dinen de kabahat işlemektedir. bir dinsiz cenaze namazı kılınmasın diye ne yapmalıdır bilemiyorum.

salağın biri de aile vergi veriyor gideceksin demiş. siker misin sabaha mı bırakırsın.
  • genelde sapık yetiştiren ilahiyatların meşhur sapıklarından bir açıklama daha. cenaze namazı uygundur. bu beyinsizler genelde ölen ateist olsa bile son anda gönülden af dilediği zaman allah'ın af edebileceğini ve imanlı olarak ölebileceğini es geçecek kadar şirk aşığıdırlar. hayırdır aydın boysan'ın kalbine mi girdin? hani kalpten geçeni sadece allah bilirdi? sen nesin şimdi ali rıza demircan? haşa allah'ım diyorsan dinden çıktın. aydın boysan'ın kalbini okudum diyorsan yine dinden çıktın.
  • arkadaş azrail sanırım. son nefesinde ruhunu verirken yanındaydı. ilahiyatçı olacak bir de allah hidayet nasip etsin.

peki peygamber efendimiz kimin cenaze namazını kılmamış söyleyeyim. devlet malını yiyenin. öyle ki devletin bir takunya çivisini çalanın cenaze namazını kılmam demiş. ama tabi 21. yüzyıl konjüktürü, anca içki içen adama günahkar diyebiliyor.

allah aşkına bi kaybolun artık. bi gidin tiksindim yemin ederim bi defolun.