şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ak partinin, merkez köylerden gelen oyları toparlamak suretiyle belediyeyi chp'nin elinden almak için yürürlüğe soktuğu taktiksel dönüşüm. bakalım neler olacak
 • ilk başkanı özlem çerçioğlu olan belediye.
 • şehrin 4 bir yanına koydukları atmlerde devamlı klasik müzik çalıyor. bir gün aydındayken sokakta kalırsam yatmak için gideceğim ilk yer atm olacak valla. beethoven'dan vivaldi'ye ne rahat uyurum ama. iklim de uygun. oh mis. aydınlılar olarak daha ne isteriz ki.
 • hayvanlara gereken ilgiyi göstermeyen bir belediye.

  http://i.imgur.com/fqw7xhf.jpg
 • son esnaf bükücü zihniyete sahip saçma sapan belediye. büyükşehir yasasına kabul oy verenin de...

  kuşadası'nda "sıfır işgaliye" uygulayacaklarmış. ulan para basan işletmelere zaten koymaz. ama amk şehri sadece turizm şehri değil. esnaf dediğin günde 20 lira ile dükkan kapatıyor. vatandaş zaten görme özürlü.

  kusura bakmayın vatandaş görme özürlü evet. engelliler yanlış anlamasın vatandaş da yanlış anlamasın kültür meselesi, tamamen ayrı bir olay belirttiğim. şu bende var diye gözünün içine sokmazsan gider marketlerde aramaya kalkar ki o ürünü orada da bulamaz. tamamen pazar mantığı kültürümüze işlemiş elleyip elleyip alıyoruz.

  demiyorum hayvan gibi işgaliye verin. demiyorum suistimal edenlere ceza kesmeyin. ama lanet olası şehirde her caddeyi sokağı da bir tutmayın. lanet olası şehir (kuşadası, halbuki severim, laf şehre değil lafın gelişi) şanzelize değil elbet geliştirmeye çalışıyorsunuz modernleştirmeye çalışıyorsunuz. olabilir ancak şekilcilik ile olmaz bu iş. net bir şekilde şekilcisiniz. geçen dönem kuşadası belediyesi de aynı şekilciliği gösterdi.

  lanet olası kahramanlar caddesinin adnan menderes bulvarı ile mezarlık arasında kalan kısmına sıfır işgaliye uygulandı. zeki belediye ne dedi? esnaflar bunu istiyor. ancak gördüğüm o kısımdaki neredeyse tüm esnaf işgaliye cezası yemişti. şekilcisiniz! eşşşek kadar caddede vereceğin maksimum 1.5 metre işgaliye, istiklal caddesi ya mk. bir bucuk verme tamam fazla kaçar, haydi bir metre ver. caddenin ilk girişi haricinde turizm yok, ki onların da masa atma hakları var. devamında turizm adına hiç bir dükkan yok. kafe yok kafeler caddesi değil eğlence mekanı yok, hizmet sektörü dediğin bir iki tamirci. ürün satmaya çalışıyoruz, piyasa bol değil. sokak desen adı sadece üstünde trafiğe kapalı olması. ticaret yapılması şans işi
  gelişmemiş. kafe açsan iki seneye ya işler ya işlemez askerlik şubesi gibi ticaret öldüren alana sahip. bak abi sisteme bu esnafların belediyene/alt belediyene ne kadar borcu var? niçin var? keyfine mi var? suistimal edene yardır cezanı kesin ne gerekiyorsa yapın, acımayın.

  zaten yazmışsın. trafiğe kapalı alanlarda 4 m'den dar sokaklara her durumda izin verilmeyecek diye. amk masa sandalye atınca tamam da elektrik sobası atınca mı sorun oluyor? bakkallar neden ekmek dolaplarını dükkan içine almıyor? kola dondurma dolapları neden dışarıda? ha tamam görüntü bok oluyor. işgaliyeyi kaldırdınız aydın'a medeniyeti getirdiniz tamam. problem solved. (işyeri duvarına ürün asmamak 1.5x "açık vitrin" sistemini de kaldırmak 5x daha medeniyet sağlıyormuş.)

  işgaliyeye tamamen karşı olan yazarlara saygım sonsuzdur. ama olay da böyledir. belediye ise hem kamuyu hem de kamunun bir parçası olan esnafları korumak zorundadır.
 • belediyeler bünyelerindeki müdürleri kendileri mi atıyorlar? zira tiyatrosunun genel sanat yönetmenini liman müdürlüğüne atamış.

  hadi liman müdürlüğündeki adamı tiyatroyu beğenmeyip oraya atarsın da genel sanat yönetmenini liman müdürlüğüne atamak nedir? garezin kime?

  sürgün edilmiş aydın büyükşehir belediyesi tiyatrosu genel sanat yönetmeni serkan fırtına ve başka bir mesai arkadaşı. seslerini kime duyuracaklar orası meçhul, liman müdürlüğünden sonra nereye atanacakları da meçhul.

  nereye gitsin lan bu adamlar? hukuk yok, sanat yok, insanlık yok. ölelim mi lan?
 • güzelçamlı'ya vapur seferlerini başlatmış. güzel.

  ayrıca site çok kötü.
 • dalış turizmini teşvik etmek amacıyla, devasa bir uçak olan airbus a300 ü satın alarak kuşadası körfezinde batıran belediye. işte böyle parlak fikirlerle gelin.

  http://www.milliyet.com.tr/…irildi--gundem-2256962/
 • kuşadası'nın su faturalarını tahsil ettiginden beri milleti soyan, chp'den tek başına nefret etme sebebi olan, belediye görünümlü dolandırıcı çetesi.

  2017 ocak faturalarına neden %40 zam yapılır arkadaş? sizin ben sosyalizm anlayışınızın ta amına koyayım!!!