şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2018 yılının mart ayında aydın doğan'ın "doğan medya" yı demirören grubuna 1.100.000.000$'a fakat borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$'a satmasıyla yaptığı iştir.
  parayı kredi çekerek temin eden erdoğan demirören, bunu aydın doğan'a şılak diye ödemiştir.

  mart ayında dolar kuru 3,92
  ağustos ayının başı dolar kuru 6,42

  aydın doğan'ın yine akıllıca hamleyle nasıl varlığını garantiye aldığını belki krizden sonra isterse 3 tane doğan medya gücüne ulaşabileceğini gösteren harekettir.
 • satmamış adeta çakmıştır. ticari zeka böyle bir şey.
 • yalnızca "akıllı bir davranış" olarak değerlendirilmeyecek olaydır.

  zira, söz konusu aydın doğan olunca, "akıllı davranmak"tan öte şeyler geliyor insanın aklına.
 • parayı hiç harcamadığını varsayarsak, basit bir keraat cetveli hesabıyla 2.225.000.000 tl kara geçmiştir.

  edit: ytl >> tl
  (bkz: erken bunama belirtileri)

  büdüt : tamam gençler, sakin olun, düzelttik.
  kendimi 1 liraya “bin lere “ diyen dedeler gibi hissetim zati.
 • yıl olmuş 2018 hala "ytl" diyen mağara sakinlerini görmenizi sağlayan başlık.
 • yıl olmuş 2018 hala iso 4217, trl, try nedir bilmeyenleri görmemizi sağlayan başlık.
 • parayı harcamamışsa dönüşünün muhteşem olmasıyla sonuçlanabilecek hadise. bence harcamamıştır zaten... o kadar para harcanır mı la.
 • döviz artsa da artmasa da ekonomi kötüye gitse de gitmese de devredilmesi yanlış olan eylemdir. başlık her ne kadar 'aydın abi cukka cukka' temalı olsa da buradan demirören'e sesleniyorum: ' seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım'. çünküsü çok ama her şeyden önce düz bir örnek verelim: bugün sözcü'yü akit satın alsa yarın sözcüyü kaç kişi satın alır? aynı ideolojinin farklı tonu bile olmaz mevcut konjonktürde satılan sözcü. hatta belli bir kesim tarafından lanetlenen bu gazete tepeden tırnağa değişse bile bir kesimin aklına yer ettiği için alınmaz.verdiğim örnek uç ama aşağı yukarı böyle oldu. hürriyet özellikle 2000'lerin ortasından itibaren pek ak parti karşıtlığı kalmamış bir gazete idi( olayı medya grubuna değil tek gazeteye indireyim ki daha iyi anlaşılsın diye düşünüyorum) ama ne olursa olsun kıyıdan köşeden bir şeyler yazıyorlardı. şimdi demirören grubu hürriyet'i zaten doğan yayın zamanında başlayan magazin bültenine neredeyse tamamen döndürdü.
  demirören grubuna devir sonrası okunma oranlarını kontrol etmedim ama kanaatimce bu sayı düşeecektir, düşmüştür.
 • bu adam zaten biliyordu neler olacağını.yanlış hatırlamıyorsam kvp dizisindede aynı olay işlenmişti.para baronları ne isterse o oluyor.