şükela:  tümü | bugün
 • ytü inşaat mühendisliği bölümü ulaştırma anabilim dalında görevli prof.dr.
 • yıldız teknik üniversitesi inşaat fakültesi, inşaat mühendisliği bölümü ulaştirma mühendisliği anabilim dali öğretim görevlisi (profesör doktor).
  hızlandırılmış tren safsatasını gazete ve televizyonlarda hükümetin yüzüne vuran, televizyonlarda göründüğünde ortama tatlı tatlı pipo kokusunun dolmasını sağlamış değerli bir akademisyen.*
 • kendisi ayni zamanda toprak isleri dersine de girmektedir.
 • kendisinin tam adı için (bkz: süleyman aydın erel)
 • tren dede
 • "ben bu trene binmem. sevdiklerimi de bindirmem" diyerek sakarya tren kazasın'dan en az bir ay önce kamuoyunu uyaran profesör. kazanın ardından yaptığı basın toplantısında "ben demiştim demeyeceğim" diyerek ne kadar üzüntülü olduğu yüzüne ve gözlerine yansıyan akademisyen.
 • bir zamanlar depremden prim yapan ahmet ercan'ın yerini alan profesör. evet, kendisi daha önce hızlandırılmış tren konusunda uyarı yapmış, çekincelerini bildirmiş. evet, araştırma yapılacak, hatanın nerede olduğuna bakılacak. belki gerçekten hızlandırılmış tren projesi sorunlu çıkacak, ya da makinist hatası olduğu anlaşılacak, ya da öyle denilip işin içinden çıkılacak. sorumlu-ya da sorumlular- bulunmaya çalışılacak, muhtemelen bulunamayacak. yine muhtemelen -ölenler dışında- kimseye bir şey olmayacak, zaten üç gün sonra bu olay da unutulacak vs. vs... her şeyi anladım da bu amcanın "tcdd şimdiye kadar beni aramadı, resmi davet almadan da olay yerine adımımı atmam" diye caka satması nedir? sayın erel olay yerine gitmezse kaza nedeni açıklığa kavuşamayacak mıdır? kazayla ilgili sadece televizyon ve basından öğrenilenlerle basın toplantısı yapıp, "kulp yarıçapı, travers, derayman" gibi teknik bir kaç deyimi araya serpiştirerek istanbul'dan sallamak ne kadar bilimseldir? insanlar böyle acı olayları dahi ilgi-şan-şöhret-paraya tahvil etmeye neden bu kadar isteklidir? ayrıca türkiye'de bu amcadan başka tren'den anlayan ilgili-bilgili yok mudur? ahmet ercan depremden çok nemalandı sağolsun, zemin etüt şirketi kurdu, televizyon programcısı ve hatta siyasetçi bile oldu. demiryolu sektörü ne kadar karlı onu da aydın erel vasıtasıyla anlayacağız.
 • 1 haftaya kalmaz "en seksi erkek" seçilir. yeni yayın döneminde de hülya avşar show'a katılıp , poposuna şaplağı yer.
 • "istirham ediyorum, bu treni seferden kaldırın" dedikçe, ulaştırma bakanının "insanları korkutuyor", tcdd genel müdürünün "onun keyfi için treni durduramam" dediği, en sonunda kendi dediğine gelinince ağlayarak konuşan bilim adamı.
 • kaza sonrası inceleme komisyonuna çağrılmayan, fakat başbakanın* komisyonda olmasını ve gerçekten tarafsız ve objektif bir rapor hazırlanması konusunu bakanlar kurulu toplantısında gündeme getirdiği bilim adamı.