şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aydın ili, incirliova ilçesinin bir köyü kızılcaköy.

ve günün fotoğrafı:
    https://i.postimg.cc/…ryzcwm/dto-yhd-xc-aaz-dms.jpg

kızılcaköy köy halkı, köylerine yapılacak jes projesi(jeotermal elektrik santrali) için direniyorlar.
    köylerine jes yapılıp tarım arazilerinin, incirlerinin, hayatlarının yok olmasını istemiyorlar.
    gelecek nesillere, çocuklarına, torunlarına para, mal, mülk, servet değil güzel bir doğa, nefes alabilecek temiz bir hava ve dünyaca meşhur aydın incirini bırakmak istiyorlar.

aydın ve civarında yapılan jeotermal santraller küresel çete'nin türk incirini bitirme planıdır.
    bunu daha önce detaylı olarak yazmıştık.
    (bkz: küresel çete'nin türk incirini bitirme planı/@altay horda)

aydın'ın meşhur incirinin genetiği ile oynayamayan, aydın'ın emsalsiz incirini kendi ülkelerine götürüp yetiştiremeyen, verim alamayan küresel hırsızlar "madem bize yar olmuyor, o halde bu ürünü bitirelim" mantığıyla yıllardır sistematik bir şekilde incirimizi yok ediyorlar.

hem jes projeleri ile hem de incirimizi dölleyen mazı arısını yok ederek yapıyorlar bunu.
    (bkz: arıları yok etmeye çalışan küresel şirketler/@altay horda)

bizi hiçbir şeyle vurmasalar gıda terörü ile vuruyorlar.

ve bugün incirliova, kızılcaköy halkı direniyor.
    incir için direniyor, türk tarımı için direniyor.

haberiniz var mı?
    bu insanlar terörist değil, bu insanlar devlet düşmanı değil.
    bu insanlar anadolu köylüsü.
    https://streamable.com/c290w

biber gazı atıp hastanelik ettiğiniz şu iki yaşlı insan fetöcü değil, pkk'lı değil.
    sadece tarım arazilerinin yandaş bir şirket tarafından kirletilmesini, yok edilmesini istemeyen iki insan.
    https://i.postimg.cc/…tzxcjs/dto-lu-olwo-aas-ky.jpg

bu çocuklar terörist değil. molotof kokteyli atmıyorlar.
    istedikleri tek şey geleceklerinin karartılmaması.
    https://i.postimg.cc/…hdmmhsc/dtoi6-fxg-aah-slz.jpg

kızılcaköy direniyor.
    haberiniz var mı?
  • kızılcaköyü seçim sonuçlarını atsa da biri, ona göre entry girsek.

edit: @altay horda nickli yazar, incirliova sonuçlarını paylaştı sağ olsun.

cumhurbaşkanlığı seçimi
    rte:%45
    ince:%38
    akşener:%10

cumhur ittifakı: %47
    millet ittifakı: %44

sonuçlar

bu sonuçlara göre desteklenmesi gereken direniştir.
  • 5 yıl sonra 'oturan nine terör örgütü' hakkında hazırlanan iddianameye konu olacak direniş.
  • daha önce örneklerini gördüğümüz üzere; nineler dedeler dahil, köy halkının gaz yemesi ve jandarma tarafından yerlerde sürüklenmesi ile devam edecek direniştir maalesef.

not: fotoğraftaki nineye bin selam olsun!
  • sonuna kadar desteklediğim direniş. geçen yıl aydındaydım. jeotermal elektrik santrallerinden çıkan koku sebebiyle şehirde durulmuyor maalesef. bu sayede jeotermal enerjinin temiz enerji olmadığını gördüm, hatta kokladım. bildiğim kadarıyla kızılcaköy aydın şehir merkezine sadece 8-10 km mesafede. bu santralin yapılması aydın'ın sonu olur.
  • seçim sonuçları istenmiş,
    2018 seçim sonuçları
    2014 yerel seçim sonuçları

daha önce defalarca aydın'da bulundum, bilmeyenler için güzel bir doğaya sahip ve tarıma elverişli bir şehir.
    fakat bu şehirde yaşayan herkesin ortak derdi jeotermal santraller. işin garibi bunu 15 km den havanın kokusundan bile anlayabiliyorken, bu insanlar ve değerli topraklar için hiçbirşey yapılmaması. halk zamanla topraklarının daha elverişsiz olduğunu ve eskisi gibi ürün yetiştiremediklerinden dert yanıyor.

üzücü durum, destek çıkılması gerekiyor sayın ekşi ahalisi.
  • hakkindaki yorumlarla komiklestirilen direnis

kuresel cete inciri bitirmek istiyormus

:d

hey allahim ya

olum bu nasil yorum. enerji demek para demek

adam senin incirini napsin amk

ek olarak

ınciri ozelmis degerliymis de bilmemne

abicim benim sikim de ozel. bak sadece bende var. degerli mi. sadece benim icin degerli.

ıncir tamam guzel meyve evet degerli. evet koruyalim

da abartmayin yani

cevreye zarar veren her sey icin mucadele edilmeli ama boyle komplocu agziyla "incirimizi kiskaniyolar" seklinde degil. bi seyi de duzgun yapin amk
  • seçim sonuçları
    akp 307
    mhp 106
    chp 159
    ip 169

ilçe genelinde ki sonuçlar değil köyde bulunan 3 sandıkta çıkan sonuçlardır.
  • seçim sonucunu neden paylaşıyorsunuz onu anlamıyorum. yıllardır chp belediyelerin sahibi. ittifak yapılana kadar hep chp oran olarak diğerlerinden üstteydi. diğer jeotermaller yapılırken de belediyede chp vardı. yarrak kürek bir bok bilmeden sallamayın. yıkıcı olmayın yapıcı olun.

bu jeotermal işinin gerçekten boku çıktı. ciddi manada aydın merkez bile kükürt kokuyor. adamlar elinden gelse şehrin içine jeoermal yapacak. öyle bir aç gözlülük var şuan. incirliova denen yer zaten aydın'a 10 km ötede bir ilçe. jeotermallerin olduğu yerlerdeki tarlalarda her taraftan borular geçiyor. onu geçtim son 10 yılda kanser oranı çok ciddi manada artmış durumda. büyük ve küçük menderes derelerinin durumu içler acısı. eskiden "dağlarından yağ ovalarından bal akan" şehir olarak geçen aydın'da zeytin verimi çok vahim durumda. özellikle jeotermale yakın olan yerlerde felaket. `:yakınlarda zeytin ağaçları olan tanıdık var oradan biliyorum`

tabi bunların jeotermalle ilgisi olabilir de olmayabilir de. bilmiyorum inanın. ancak sabah işe giderken, servis beklerken çevrede yumurta kokusu olması ve boğazınızdan kükürt tadını almanız hiç hoş değil.

umarım o teyzelerin direnişi güzel sonuçlanır ama pek sanmıyorum. teyzeye biber gazı sıkmak nedir ya? ne yapacak o kadın sana gerçekten?
  • o ninenin hak arayışımı belirleyecek geleceği yoksa verdiğiniz oylar mı ? biz yıllar önce tekel işçilerinin direnişinde kaybettik her şeyi bari bunla dalga geçmeyin.

hortumunuzu da sikeyim, itfaiyeyi de sikeyim ne tür aşağılık heriflere dönüştünüz.