şükela:  tümü | bugün
 • trajik bir hayat hikayesine sahip eski milletvekili

  1960 - 14 yasindayken babasi adnan menderes idam edildi
  1972 - abisi intihar etti
  1978 - kardesini trafik kazasinda kaybetti
  1996 - afyonda bir trafik kazasi gecirdi, belden asagisi felc oldu.
 • 65 yaşında hala her cümlesine "babam" diye başlayan politikacı olma heveslisi bir vatandaşımızdır. en son gazetelerdeydi "evet oyu babamın ruhuna fatiha.." falan filan. dine politikaya alet etmekten sonra çıkan "babayı politikaya alet etmek" akımının öncülerindendir.
 • geçirdiği trafik kazası sonrası aslında tüm ekstremiteleri çalışır haldeyken, yanlış taşıma nedeniyle felç olmuş. kalan ömrünü tamamen tekerlekli sandalyeye mahkum yaşamak, hem de böyle bi nedenden dolayı, ne kadar zor olmuştur. bilmediği işe burnunu sokmaktan geri duramayan insanların, yapabileceği felakatlerden en büyüğü böyle bişeydir sanırım.
 • istanbul fatih cami'nde halkın, demokrat parti'nin eski yöneticilerinin ve adnan polat, zeynel abidin erdem gibi işadamlarının cenazesine katıldığı politikacıdır.

  gazetecilerin çalışma alanlarını daraltan ve her türlü zorluğu yaşatarak bundan ayrı bir keyif duyan güvenlik güçlerinin bulunduğu cenazedir aynı zamanda.

  bir tek trt caminin avlusundan çekim yapabildi. diğer gariban basın mensupları caminin dışında bulunan demir parmaklıklarla çevrili alanda çalışılması istendi. canlı yayın araçları ise ana caddede bekletildi. hiçbir şekilde içeri alınmadı. ayrıca içeri girebilmek için erken saatlerde (sabah 09.30) camiye gelen basın mensuplarına nerdeyse cami tavaf ettirildi.

  hiçbir kapıdan kendilerine geçiş sağlanmadı. en sonunda bu durumdan bıkan gazeteciler güvenlikten bir polis memuru alarak hangi kapı ise kendilerine göstermelerini istediler. garip olan taraf, o polis memuru da kapıyı bulamadı.

  medyanın üzerindeki baskı hergün daha da arttığının bir kanıtıdır bu yaşananlar.

  allah sonumuzu hayretsin.
 • siyasi görüşlerimizin çok farklı olmasının yanında fena halde babasına çekmiş bir insan olduğunu söyleyebiliriz. dini siyasete alet etmeye ve dincileri kollayıp beslemeye başlayan babası gibi o da bir zamanlar refah partisi'ne girerek dincilerle kolkola dans etmiştir ve onların politikalarını desteklemiştir.

  yine de allah rahmet eylesin diyorum kendisi için. babası günahları ne kadar fazla olsa da düzmece bir mahkeme sonucunda haksız yere idam edilmiş ve aydın menderes bu sebeple babasızlığı yaşamıştır tüm hayatı boyunca. ayrıca ailesinin diğer birçok ferdi de acı bir şekilde hayata veda etmişlerdir. umarım geride kalan aile fertlerinin ömürleri uzun olur.
 • vefatıyla birlikte menderes ailesinin soyuda kurumuştur.
  kim nasıl bir beddua ettiyse adnan menderes'e kendisi çocukları ve tüm soyu tarihe karışmıştır.
  allah günahlarını affetsin.
 • nedense durduk yere aklıma adnan kahvecinin ölümünü getirip hüzünlendirmiştir. allah rahmet eylesin her ikisine de...
 • zaman gazetesine "referandumda her 'evet' oyu babamın ruhuna bir fatiha'dır" demiş.
 • adnan menders’in oğlu olması dışında önemsenecek başkaca özelliği bulunmayan ve fakat her politik tartışma içinde babasının adı kullanarak yer alan daldan dala partiden partiye kanatlanan siyasetçi diyelim hadi. son olarak, ‘(…)bu 3 isim, yani menderes, özal ve sayın recep tayyip erdoğan'ın isimleri ilelebet milletimizin kalbinde yer alacaktır. bundan hiç tereddüt etmiyorum’ demiş ama bizzat babasının köyünden 336 hayır 139 evet oyu çıktığı yüzüne vurularak boş konuştuğu tescil edilmiştir; (bkz: http://www.telgrafhane.com/…koylulerindencevap.html)
 • adnan menderes'in, yasal varis olmak ile siyasi varis olmak arasındaki farkı idrak edememiş oğlu.