şükela:  tümü | bugün
  • bu ülkede ismini bir şekilde duyurmak isteyen herkesin kullandığı yöntem. işe de yarıyor garip.

seküler kesim, kendine itici gelen, rahatsız eden insanlara hem kendi aralarında hem de sosyal medya platformlarında öyle çok sövüyorlar ki bir kişiyi ya da bir şeyi gündem etmek isteyen troll tayfa tek harekette amacına rahatça ulaşıyor. en basitinden üstad kadir mısırlıoğlu başlığı. dün herifin biri bir tane övücü entry yazdı, adam iki gündür gündemde. neden; çünkü yüzlerce insan arka arkaya küfür edip duruyor. mesela benim tamamen ilgi alanım dışında kalan bir şahıstır kendisi, televizyonda görsem sırf fesinden dolayı kanalı zaplat geçerim. ancak sözlük ve twitter sayesinde adamın konuştuğu tüm ipe sapa gelmez cümleler aklımda.

ya insan biraz mantıklı olur, ülkeye adını duyurmak istenilen herkes sizin önünüze atılıyor. ufacık bir linç kampanyasıyla akıllar kirletiliyor ve bunun sorumlusu aydın kesim. gidin bugün aynı adamın başlığını açın, onu öven insan sayısı, gömen insan sayısının %5'i kadar vardır yoktur. hal böyle olunca primi sen vermiş oluyorsun seküler kardeşim, kendi örgütlenmeleri değil. lan bu ülkede kadir mısırlıoğlu fanatiği kaç insan var ya; kaçı sosyal medya kullanıyor, kaçı sosyal ortama giriyor. adamların işi zaten evde tv seyredip kendi kendilerine ego mastürbasyonu yapmak. bu medyatik primi veren sensin. belki de hiç adını bilmeyen onlarca insan şimdi sempatizanı oldu, yüzünden.

şu örneğe benzetilebilir; bazen twitterda garip hashtagler görüyorum, "ulan bu ne" diyip giriyorum tag şu #ensest. kendi kendime diyorum ki "kim bu başlığı nasıl gündem etmiş olabilir, ülkede ensest ilişki seven amma insan varmış..." ama bir bakıyorum, yok. ensest sevdiğini söyleyen tek kişi yok. herkes ensest ilişki yaşayanlara en ağır küfürü ben edicem motivasyonuyla tag'e gelmiş. e bu biraz tezat ve gereksiz değil mi yani?

nihat doğan bile bu ülkede bu kadar primi sırf siz onunla dalga geçiyorsunuz, küfür ediyorsunuz diye yapabildi. hakkında o kadar olumsuz şey yazılıp çizilmese diğer sikko türkücüler gibi kaybolup gidecekti.

denemesi bedava, biri gidip bu ülkeye fayda sağlamış ama pek bilinmeyen bir ismin başlığına iki kelime bir şey yazsın bakalım, en fazla kaç suser konuyla ilgilenecek? çok basit bir matematik bu, böyle insanlar görmezden gelinmeli, bunların unutulmasının, yok olmasının tek yolu bu. siz linçkedikçe adamlar güçleniyor. provokatif insanları medya her zaman reyting için kullanır, bu kozu da ellerine aydın kesim verir.

nihat genç'i bu ülkedeki siyasal islamcı kesimin %80'i tanımaz ama kadir mısırlıoğlunu tüm aydınlar tanır. neymiş efendim "keşke yunan kazansaydı" demiş. amk bu kadar ülkenize laf söyletmeyecekseniz gidin bağcılar'daki kahveleri, konya'daki berberleri, fatih'teki cemaatleri gezip oradakilerle de kavga edin.
  • yazının tamamını okumadım. sadece üstad kadir mısıroğlu kısmına kadar okudum. bir entry girildiğinde bir sürü insanın küfür içerikli entry girmesi sebebiyle başlığın gündemde kalınması bir sorunsal haline getirilmiş.

entry girilmelidir. küfür de edilmelidir ki, kimse bir daha üstad(!) kadir mısıroğlu olmaya çalışmasın bu memlekette.

edit: küfür gg olduğu için editledim.

(bkz: keşke yunan galip gelseydi)