şükela:  tümü | bugün
  • aydın'da eğitim çok iyidir. muğla'da eğitim eskiden çok iyiydi.
  • 6 senedir aydın'da yaşayan bir iç anadolu insanı olarak üzülerek muğla'yı seçtiğim durum.

bir çok açıdan muğla aydın'ı tokat manyağı yapıyor.

yeşillik ve doğa desen muğla

tatil deniz desen, muğla aydın'a 5 basar ( fethiye,marmaris,bodrum) sakın kuşadası demeyin tam bir rezalet

gerçek ege bence muğla ondan sonra aydın ondan sonra diğerleri gelir ( izmir-denizli-uşak- son sırada manisa)

tabiki aydın'ın muğla'yı geçtiği alanlarda var

il merkezi olarak muğla tam bir rezalet aydın daha gelişmiş

turizm ve tarih açısından aydın daha zengin kültür mirasına sahip ayrıca efes'e çok yakın
  • vs'yi bilmiyorum ama ikisi de okumak için uygun şehirler değildir. zaten ikisinin de tatil ilçeleri daha çok yatırım aldığı ve uğrak nokta olduğu için il merkezleri göt kadar yerlerdir. aydın yine biraz toparladı da, muğla'nın merkezi öğrenci için çok bayat bir yerdir. bu şehirler daha çok tatil yapmak için uygun şehirlerdir. okumak için uygun değil derken de elbette okuma konusunda iç anadolu ve doğu şehirlerine bin basar ama işte, ancak çok mecbur kalınırsa gidilmelidir. bu illerde okurken kendi arabanız olmalıdır ki sıkıldığınızda kıyı ilçelere gidebilesiniz.
  • geçmişi, tam bir "kurtuluş ve cumhuriyet" şehri olması sebebi ile aydın elbette. hoş, italya şehri potansiyeli taşıyan yeri inatla yozgat standartlarına çekmeye çalışmalarına rağmen akdeniz şehri kimliğini halen koruyor.

heredot un yalancısıyım. gökyüzünün altındaki en güzel yer yüzü.
  • muğla siker atar.
  • açık ara farkla tabiki aydın muğla ilçeleriyle yaz ayları için daha ideal olabilir ama genel anlamda aydın daha yaşanılabilir