• ayda 2 eti puf bile çok lan sana!
  • kırılan ayağı, biten bir kariyerin habercisi olabilir. severdim kendisini, yeteneklerini kullanmayı bilmiyor olsa da. fakat değinmek istediğim konu bu değil.

kendisi sakatlanmadı, resmen kurban gitti. o zeminlerde top oynanırsa daha çok ayak kırılır bence. tekrar izleyen olursa dikkat etsin, aydın'ın o müdahalesinde yerde kayması lazım, fakat yerden sekiyor. yer beton gibi, çim dediğin yumuşak olur, kayar, öyle sektirmez insanı.

kimse sakın çıkıp bana "iç anadolu, hava şartları" bıdıbıdısı yapmasın. ingiltere'nin en soğuk yerinde nasıl öyle zeminler görüyoruz? rusya'da bile nasıl sahalar var...

bir futbolcu eksik alacaksın arkadaş. süper lig takımısın hele, bir tanesine milyon eurolar vermeyecek, o parayı zemine saklayacaksın. en iyi bakımı yapacaksın. bu işin şakası yok, insan sağlığından bahsediyoruz.

özetle böyle lige de, sahaya da, zemine de sokayım. elazığlılar derneği seri şekilde kötülesin isterse. mersinliyim, mersin idman yurdu sahası olsa yine yazardım bunları. elazığspor yönetimine, yetkililerine lafım. alınmayın üzerinize, atmayın ters mesajlar diye söylüyorum.

unutmadan, türkiye kupasına da sokayım, sana bir şey olmasın aydın. acil şifalar, umarım düşündüğümüz kadar kötü değildir.
  • takımın 7 numarası. mancini de 7 numarayı giyen adam iyidir herhalde diye düşünmüş olabilir.
  • futbolu meslek olarak degil saglikli yaşam icin icra eden 7 numaramiz .
  • konya ve braga maçları hariç, hayatındaki en büyük başarısı, ayağı kırıldığı zaman vermiş olduğu caps olabilir.

aha da bu
  • adamın kariyerine bi bakıyım dedim, nedir ne değildir diye. üşenmeyip bu adamın kariyerini vikipedi'ye aktaran şerefsizedir lafım. am_n oğlu senin yüzünden doğru sayfada mıyım acaba diye sayfayı 3 kere yenilemek zorunda kaldım. adamın hayatında oynadığı maç sayısı 7 bilemedin 8 olunca bildiğin tek tek maçları anlatmışlar, yer kaplasın diye hocalarıyla olan ilişkisine değinilmiş. kendi yazsa utanır yarıda keserdi. bir an halı saha kariyerine ne zaman değinecek diye bekledim. mazallah tüm sezon oynasa 3 kuruşluk kotamızında ırzına geçilecek demek.
  • bu golden sonra herhalde başkan falan olur bizim kulübe
  • 16 nisan 2012 beşiktaş galatasaray maçı'nda attığı gol, yalnızca vuruş anıyla değil, pozisyonun en başından değerlendirilmeli. topu orta sahadan alıyor. ismail köybaşı ve ricardo quaresma arasında topu kaptırmadan bjk ceza sahası hizasına kadar götürüyor. güzel dönüp verkaça giriyor. devamında quaresma'nın 2-3 saniye boyunca faul yapmasına rağmen düşmüyor ve topu 21 metre mesafeden ve 101 km hızla yan direğin içine çakıyor.

kariyerindeki en önemli gol her zaman konyaspor'a attığı gol olarak kalacak, ama aydın 98 sene daha futbol oynasa bundan güzel bi gol atamaz.

o kadar faule rağmen durmadığı ve böyle güzel bir golü attığı için kendisini tebrik ediyorum. futbolu bırakıp tekel açsın diye 50 tane entry girdiğim umursamaz adamı böylesine bir golü atabilecek kafaya getiren fatih terim'e de teşekkür etmeyi borç bilirim.
  • bugüne kadar sözlükte başlığına entry girmediğime şaşırdığım topçu.

az sonra okuyacaklarınızın 16 nisan 2012 beşiktaş galatasaray maçında attığı golle en ufak alakası varsa anam babam ölsün, iki gözüm önüme aksın ve iki gözüm iki çeşme yanaklarım ıslansın. o derece yeminler edebilirim.

2006 senesinin soğuk, yağmurlu, sikko bir ocak akşamı. digiturk bağlatmış dedem sezon başı eve. takılıyoruz. dededen tut da dayılara, kuzenlere, hatta yer yer anne ve anneanneye kadar herkes salonda maç izliyor bazı bazı. öyle bir akşam. dizilmişiz salonda yerlerimize. yağmur yağıyor. digiturk kanseri yakamızı bırakmıyor, yağmurlu havalarda cortlamasıyla meşhur türkiye'nin en kaliteli dijital platformu olduğunu iddia eden arkadaş yine sürprizini yapıyor, şaşırmıyoruz.

konya ile oynuyoruz, kritik maç. puan kaybetmememiz lazım. son dakikaya gelmişiz artık. ses arada bir geliyor ama görüntü mörüntü yok.

"aydın, aydın gidiyor, ay.... vurduu....."

ben: gol lan?
    kuzen: siktir la.
    dayım: yok artık sen de.
    ben: valla bak?

görüntü geliyor inceden, ama dersin ki görüntü yok. çektiğimiz sıkıntıdan sonra o görüntü 1283712d kalitesindeydi. skor ibaresini gördüm hayal meyal, 0-1 diyordu. ama maç bitti bitiyor.

normalde maç bittiği anda herkes dağılır, gider evine ahali. ama o gün skoru öğrenmek için 10 dakika daha yerimizde çakılı kalmıştık. harbiden de doğru görmüşüm, atmışız. aydın atmış. aydın gelmiş...

gelelim 2006'dan bu güne..

aydın'dan olmayacak, çok disiplinsiz dediler, düzelir dedim. arda gibi kiralık gitse kendine gelir dedim, gitti geldi aydın'da ufak bir kıpırdanma dışında pek de fazla bir şey yok.
    gerets merets geldi, yine kıpırdandı bizim oğlan. ama yok, devamlı değil. sakatlandı üstüne. bekliyorum iyileşsin de oynasın diye, çünkü harbiden yetenekli herif. top sürüşü o çok övülen, yıldız denilen rıdvan gibi, şutu da var.. arda aldı başını gitti, aydın hala sallantıda. aydın daha iyi çalım atıyor, daha hızlı, daha iyi şut atıyor ama devamlı değil. olmuyor. oyundan çok kopuk..

bekliyorum hala..

2000'li yılların ilk 10'u tamamlanıyor, aydın bey yedek kulübesinin, ali sami yen stadı'nın çekirdekçi-battaniyeli protokol tribününün müdavimi. izliyor maçı, gülüyor. ama ben aydın oynasın istiyorum. görelim artık adamı. çıksın meydana, sallasın etrafı..

arda efendi alıyor başını gidiyor. takımın kaptanı oluyor, takım sallantıya geçiyor. aydın hala ortada yok. oyuncular gidiyor geliyor yerine hep, sağ kanat arıyoruz en fazla da. aydın yine yok. ezeli rakibimizin sağ açığını alıyoruz, disipline olur da oynar, alır formayı uçurur bizi diye. aydın efendide kıpırdanma yok. bekliyorum lan, cidden seviyorum herifi. gelsin, görelim..

biliyorum, olacak..

ama umudumu yitiriyorum yavaş yavaş, olmayacak bu adamdan adam derken fatih terim geliyor, şunu istiyor bunu istiyor, aydın takasa girecek diyor. "bir şans tanınsa" diyorum ama duymuyor. aydın gidecek artık.

derken arda gidiyor.

formayı giymesi için önündeki engellerden biri kalkıyor. riera var, kazım var, emre geliyor, engin geldi derken forma şansı zaten düşük, 5. tercih adam. gönderemedik de.
    bir şey oluyor. aydın evlenmiş, çocuk bekliyor. florya'dan gelen haberler hep iyi. aydın çalışıyor..

formayı alıyor sonunda. çıkıyor 10 dakika, oynuyor canavar gibi. koşuyor ama yetersiz daha, belli. ama çalışmış herif, çalışıyor.

ikinci yarı başlarken kazım gidiyor. emre güçsüzlüğüyle, riera devamlı olamayışıyla dikkat çekiyor, engin saatli bomba. sağ beke sabri reyiz geçse de sağ kanatta eboue oynasa diyorlar, o derece unutulmuş aydın. sonra aydın oynuyor abi. oynuyor herif bildiğin, çabalıyor.

"lan o kadar destekledik herifi, en sonunda beni bile bıktırdı ama bu sefer de kendisi oynamaya başladı amına koyim..."

sezon sonunda aydın 50-60 dakikayı çıkaracak kadar kondisyona sahip, ama 20 dakikada yüksek verim almak istiyor fatih hoca, biliyor elindekini. son dakikalarda alıyor oyuna. sezon başından beri de kendisine inandığını deklare ediyor hep zaten. güveni boşa çıkarmayacak kadar da iyi oynuyor. ve o kadar uzun süredir a takımda ki, herkes onu 26-27 civarı yaşlarda sanıyor. ama 23-24 daha. zamanı var. son bir patlamaya zamanı var. çıkıyor oynuyor herif. fatih terim'i de mahcup etmiyor, kendisini bekleyenleri de...

bugüne kadar geliyor. baba aydın artık. genç ama baba aydın.

beşiktaş attı atacak oyunuyla geliyor galatasaray'ın üstüne ama bir türlü gol çıkmıyor. riskli skor; 0-1. bir gol yesek belki şampiyonluk gidecek.

alıyor orta sahadan topu. savunmacısı ismail geliyor önce, tokatlıyor. ardından quaresma geliyor, itiyor, kakıyor, çekiyor.. düşmüyor aydın. 3 sene önceki aydın olsa yerde, frikik kazanacağız. belki q7 kart görecek. ama o top gol olmayacak, dönecek kontradan 1-1 olacak maç belki. şampiyonluğa mal olacak..

aydın gidiyor.. gidiyor... gidiyo... laannkk! diye geçiriyor topu.

kuzene diyorum aydın oyuna girerken, "lan atacak bu adam bugün gol, olacak bu adamdan adam.." cevap net, "bu aralar iyi ama olmaz bundan cacık."

gole en çok o seviniyor. ben sadece ağzım açık, bakıyorum öyle. inanamıyorum.. öyle güzel bir gol ki.. gurur duyuyorum. kendi kardeşimmiş gibi seviniyorum.

aydın toparlanıyor.. geri geldi demek mümkün değil, aydın hiç olmadı zaten. ama kumaşı iyi topçusu bence hala. ama oluyor. olacak. olmak zorunda.

zor yollardan geçti belki ama ben aydın yılmaz gece hayatında yakalandı haberi okumadım hiç, alemci değil. belli. evli, çocuklu. mutlu herif. farkında sorumluluklarının, çalışıyor. günde +2 saat antreman kolay iş değil, aydın sıkılmadan yapıyor. onun gibi çalışmayı sevmeyen bir adam, fazladan 2 saat antreman yiyor. tek bir şey için belki, aile...

aydın'a inanıyorum ben. aydın olacak. arda'dan daha yetenekli diyorum bakın, kararlıyım bu dediğimde, çatışırım her türlü. ama arda kadar çalışmıyordu. artık çalışıyor. 17 yaşında sırtına geçirdiği o galatasaray formasının içine sığdıramadılar bir türlü aydın'ı. aydın tü aydın kaka. tek maçla yıldız yapan insanların gazabından etkilendiği için yükselişi çok gecikti. ama aynı formayla kendisine inandırmaya başladı taraftarı..

aferin lan çocuk. aferin lan.
    çık, oyna. vur, çalımla. korkma. yıkılma. çık, topunu oyna. kabul edecekler seni, etmek zorundalar. sarı kırmızıyı giydiğin anda sen bulacaksın sendeki seni. helal olsun çocuk..

gol sevincine kurban olduğum..
  • eğer sözleşmesi uzatılırsa galatasaray'ın bu sezon hiçbir maçına gitmememe sebep olacak futbolcu.
hesabın var mı? giriş yap