şükela:  tümü | bugün
 • hala yol tabelalarında da kullanılan eski adı için (bkz: tillo)
 • bir gariptir bunlar. kıçı kırık 3-5'i bir araya gelip, ipe-sapa gelmez bir bildiri yayınlayınca yer yerinden oynar, bütün gazeteleri, haber bültenlerini kaplar da, vatanını seven 8000'i bir araya gelip, vatanın birliği, bütünlüğü için bildiri yayınlayınca fellik fellik aramak zorunda kalırsınız ne dediklerini bulmak için: (bkz: turk aydinlarindan turk milletine bildiri)
 • ankara'nın çankaya ilçesinin mahallelerinden biridir

  mahalle muhtarlığı telefon numarası : 312 4828954

  (bkz: sokak sokak çankaya)
 • (bkz: günaydın)
  (bkz: tünaydın)
 • (bkz: aydinlar foto)
 • içi boşaltılmış, anlamını yitirmiş gazeteci nitelemelerinden biri ..

  kimisi benimser bi de bunu, gururu falan okşanır, açıklamasına " biz türk aydınları olarak..." ya da "biz aydınlar olarak .." diye başlayıverir.. dün gaztede bi aydın listesi gördüm, içinde pelin batu falan vardı .. tamam pelin batunun aydınlığına laf edemem şu noktada . ama hakikaten sözü kıymetli olan, az konuşan az yazan entellektüel dimağlarımıza ne dicek bu gazteciler o vakit .. hiç biş demicekler zira onlara bişi soran mı var .. gündem aydınları, asosyal aydınlar, sosyetik aydınlar diye de bölünür bunlar aralarında gastecilerce . hep bi cepheye yüklenip ordan beslenirler .. bi araya gelip bildiri, imza toplamak nasıl bi yaptırıma yol açar ki bi de .. mesela gecen nisan da mı ne 301 e karşı binlerce imza toplanmıştı, bi sürü aydın imzasını atmıştı ama devlet baba bu değerli kişilikleri bi tarafına takmamış olsa gerek ki hala değişmedi, değişir gibi dahi olmadı ..

  şimdi kaz dağları için yapılıyor böyle bişi, şahsen bi umudum var mı dikkate alınacağına dair.. hayır yok zira duvara karşı işiyoruz hep beraber . ne kadar işersek o kadar kokucak, o kadar çığrından çıkıcak verilen tepkiler vs., gittikçe kötümser olup, gittikçe komplo teorileri, distopik hikayeler uydurucaz, aydınlar olarak sağ duyularını kaybedicek bazıları falan filan ..

  hayır iktidar sivil toplumu takıcak diye bi kaide de yok ki ortada.. her şey onların inisiyatifinde, sürekli onlar olan biteni tepeden gördüğü sürece herhangi bi tepkide bulunmam her hangi bi konuda boş ve yapay geliyor .. ruhsuz robota karşı küfür etmek gibi bişi bu .. insacıl öfkelenmeler, mitingler, çığırmalar fayda etmicekse o robota, ya robotu usul usul kandırır tarafına cekersin, ya ayarlarını bozarsın ya da kırıp yerine organik bi canlı inşa edersin.

  tıpkı sıkış sıkış gittiğin otobüste şöförü azarlaman gibi "hayvan mıyız biz, ne bu böyle balık istifi gibi vs" , yaptığının laf kalabalığından ibaret olduğundan, diğer yolcuların bu boş sözlerden rahatsız oluşundan, öbür yolcuların homur homur olumlamalarından haberin olmicak tabi hayatın boyunca ya da şöför siktiri basıcak sonunda, aklın başına gelicek.. e bunlar olağan şeyler tabi ama "aydınlık biraz da susma sanatıdır" ya da konuşcaksan da etkili konuşup gizliden örgütlenme çabasıdır, veya git çöz ulan sorunu madem çok biliyosun konuşmayı, lafazanlığı di mi ama .. ben aydın olsam iki dakka yerimde durmam şahsen, bi kuzey ırakta bi ermenistanda bi isveçte gezinir dururum .. hrant dink de gezinirmiş işte öyle, öyle de bi adammış ..
 • denizli'nin honaz ilçesine bağlı bir köy.
 • (bkz: emine erdoğa)n ve (bkz: egemen bağış)'ın memleketi