• (bkz: elton john)
  • şehirler arası otobüslerde izlediğiniz filmlerden, atv, fox tv ve muadili kanallardaki prime time filmlerine kadar nerede bir dublajlı filme denk geliyorsanız orada sesine denk gelinen adamdır.
    bak dikkat edin, ananızın babanızın sesinden daha çok aydoğan temel'in sesini duyarsınız bir türkçe konuşan olarak şu hayatta.
  • çok mütevazi, babacan ve müthiş yetenekli bir aktör ve sözlendirmen. kendisinin röportajı mutlaka dinlenilmeli.;

"dublaj yapmak için iyi oyuncu olmak gerekir. bazı sözde oyuncular var, bazı laflar ediyorlar oyunculuk eğitim gerektirmez yürekten gelir falan diye. yürek abartılmış ve kirli kanı temizleyen bir organdır. oyunculuk beyinde başlar, oyunculuk yürekten gelir diyen birinin beyni yoktur."

"dublajın sanat olduğuna inanmayanlardanım. diyelim alpacino yeni bir film çekicek. bir filmin senaryosu, çekimi, kurgusu vs. aylar yıllar sürüyor. ama ben stüdyoya giriyorum alpacionuyu 45 dakikada konuşuyorum. bu sanat olamaz."

"ve genelde nerede ruh hastası, sapık, manyak psikopat varsa hepsini ben konuşurum" süper.
  • mark hamil'in türkiye şubesi.
  • kaliteli dublaj sanatçılarından.
    plastip show'da süleyman demirel'i seslendiren de kendisiymiş.
  • bizimkiler dizisinin 2. sezonunda şevket ve şükrü'nün şirketinde çalışan osman karakteriyle karşımıza çıkan sanatçı.
  • patlak sokaklarda john lemmonu* seslendirmiştir. ilk başta onun olduğuna inanamadım ama batesmotelpro iyi iş çıkarmış gerçekten.
  • pokemon'da james'i bir donem seslendirmis insan.
  • türkiye'deki zirve dublaj san'atkarlarından.
  • mimar sinan konservatuardan terk, alkolik, dengesiz, çevresinde de hiç sevilmeyen, doğrudan tanıdığım için hakkında atıp tutmakla suçlanamayacağım berbat oyuncu, mükemmel ötesi dublaj sanatçısı. yine de severim tüm dengesizliğiyle. evet, ne sandınız? o sesin zekatına razıyım. o ses türkiye!

ha, aynı zamanda tiyatrodan evvel üniversitede petrokimya mühendisliği okumuşluğu da olan -yine terk- matematiksel zekası çok çok gelişkin bir adam. evinde misafir olduğumuz akşam -televizyon için- öyle acayip bilgi yarışması formatları anlattı ki dimağım durdu. hepsini kendisi üretmiş, ancak yabancı formatlardan (ç)alınma olmadığı için, etkilenmelerine rağmen başta armağan çağlayan olmak üzere bu işlerle uğraşan hiçkimseye kabul ettirememiş.
hesabın var mı? giriş yap