şükela:  tümü | bugün
 • bakara suresi 255. ayet. her derde deva dua.. cin kaçırtır, sınavda zihin açar, uyumaya yardımcı olur, kaza beladan korur, nazar değdirmez; zira içeriğine bir göz atacak olursak da en kuvvetli, en damardan ayetlerden biri olduğunu görürüz:

  "allah'tan başka hiçbir ilâh yoktur. o daima diridir (hayydır), bütün varlığın idaresini yürüten (kayyum)dir. o'nu ne gaflet basar, ne de uyku. göklerde ve yerde ne varsa hepsi o'nundur. izni olmadan huzurunda şefaat edecek olan kimdir? o, kullarının önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. onlar ise, o'nun dilediği kadarından başka ilminden hiç bir şey kavrayamazlar. o'nun kürsisi, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. onların her ikisini de görüp gözetmek o'na bir ağırlık vermez. o çok yücedir, çok büyüktür"
 • yatarken okunursa hırsız girmesmis
 • bir rivayete gore hz muhammedin kurani kerimin bas taci olan ayet oldugunu soyledigi ayet.
 • ingilizceanlamı da aşağıdaki gibi olan ayet.

  "allah is he besides whom there is no god, the everliving, the self-subsisting, by whom all subsist; slumber does not overtake him nor sleep; whatever is in the heavens and whatever is in the earth is his; who is he that can intercede with him but by his permission? he knows what is before them and what is behind them, and they cannot comprehend anything out of his knowledge except what he pleases, his knowledge extends over the heavens and the earth, and the preservation of them both tires him not, and he is the most high, the great."
 • 15 yaşındayken, karabasan sayesinde 15 gün boyunca her gece uyumadan önce kitaptan okuya okuya ezberlemiş olduğum, sonra da çok çok uzun bir süre okumadan rahat uykuya dalamadığım dua.
 • okunmus suda suya okunan duadir.
 • aksanlarina dikkat ederek okumak isteyenler icin:
  allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. lâ tehuzühû sinetün ve lâ nevm. lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. menzellezî yesfeu indehû illâ biiznihi. yalemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne biseyin min ilmihî illâ bimâ sâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. velâ yeûdühü hifzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm
 • 1000 aydan daha hayırlı olan kadir gecesinin anlam ve önemi insanlar için ne ise, ayet el kürsinin ehemmiyeti de paralel şekilde cereyan eder. özellikle bayram namazlarında kılınan iki rekatlık namazın ardından, imamın aşka gelerek okuması kulaklarda pasın silinmesine, gönüllerde huzurun yer etmesine sebebiyet verir.
 • 25 yasına kadar bilmediğim, bir gece rüyamda ezberlememi arkadasımın annesinin soyledigi ve bunun üzerine ezberledigim hayırlara vesile duadir. bu duayı hergün okuyan allahın yardımına ve rahmetine erisir. 70 adet melek bu duayı okuyanı korur. cok ilginctir ki sıkıntıya iyi geliyor ne zaman ruhum daralsa bu duayı okuyorum. evet bir güç var ve o güç tek ben o güce inanıyorum.
 • kazaya belaya iyi geldigine dair pert olmu$ arabanin icinden sag cikmi$ biri olarak bugun, eve donuste ceketimin cebinde rastla$tigim, dumur sebebi kuran sozleridir kendisi. ` :o cekete nasil girmis bilmem`
  (bkz: ateist'in gunlugu)