şükela:  tümü | bugün
 • bunu diyen kişiler, "fosiller var, evrim olabilir" diyebilecek kadar düz mantık işletemezler.
 • celal sengor gibi bir dehanin karsisinda iki kelam edebilme, birseyler ogrenebilme gibi bir sansi var iken, yuzlerce yillik argumanlar ile karsisindakini kendinden emin bir sekilde alt etmeye calisan bugun muhtemelen bir okulda ogretmen olmus adem oglunun nidasidir.
 • önce dedim şu videoyu izleyeyim biraz gülerim. sonra fark ettim ne güzel açmışım kuğu gölü balesi'ni arkadan. hem dinliyom hem slayt okuyom ders çalışıyom. şu video'yu izleyip moral bozmanın, ne salak ülkede yaşıyoruz ulan diye üzülmenin ne gereği var şimdi.
 • aklıma geldikçe güldüğüm söz öbeği. "ha, ayetler varsa tamam" demek istiyorum.

  "bu dünya size yetmiyor mu?" diye soruyor; fakat bilmiyor ki asıl bu dünya ona ve onun gibi düşünenlere yetmiyor ki cennet ve cehennem kavramlarına inanıyor. homo sapiens'in de tıpkı evrendeki tüm canlılar gibi belirli bir ömrü olduğunu, bu evrende ortalama olarak sadece 80 yıl yaşayıp daha sonra elementlerine ayrılarak diğer maddelere karışacağını düşünmek yerine, evrenin tüm bu güzelliklerinden sonsuza kadar mahrum kalma korkusuyla, ahiret düşüncesine dört elle sarılıyor; zira bu dünya ona yetmiyor.
 • şu an gündemin de hazırladığı zemin ve özgüven ile muhtemelen şöyle bir serzenişte bulunan şahsın söylemidir.
 • cevabı "bilim var bilim" olan argümandır.
 • dalga geçmeyin, adam gibi ilmî konuşun. bugün gençlere biyoloji diye öğretilen bilim, zaten darwinist, yani ateist ideolojiyle öğretilen bir bilim... yani hakiki bir manada bir biyoloji ilmi öğretilmiyor. allahın ilminden hariç bir biyoloji varmış gibi insanların beyinlerine inançsızlık empoze ediliyor. yani yaratan aslında burada darwin oluyor ve insanlar tanrıya, allaha düşman olarak cehaletlerini katmerliyor. insan aklına tapıyorlar. fakat vahiyle terbiye olmamış, süflî bir aklın ne türden bir cürümler ortaya çıkaracağının idrak edemiyorlar. tefekkür ve tahassüsleri donan insanlara bir şey anlatamazsın. bugün islam aleminin geri olması da, tamamıyla ateist ve darvinist ideolojilerin genç dimağlara empoze edilmesi. insanlar bunun sonucunda eşcinselliği bile normal karşılıyor. allahın yarattığı cinsiyetleri bile kabul etmiyorlar. biz bunu söyleyince yobaz oluyoruz ama onlar hakikati reddedince çok da samimi ve hoşgörülü oluyorlar. yok öyle yağma!

  böyle bir bilimin hiçbir insana faydası olmaz. ateist yetiştirirsin ancak. kalifiye ateistler! ayet demek, sadece kuranı kerimdeki ayet anlamına gelmez ki. ayet, işaret demektir. evrende yaratılan her şey âyettir. görebilene! akledenebilene! akletmek, kalbin faaliyetidir. akıldan kasıt hem manevi kalbimizde, hem de maddi beyindir. beyinsizlere; yani basiretsizlere ve kalp gözü kapalı olanlara bunu gösteremezsin. yaratılış hikmetini anlayamayan düşüncesizlere hiçbir şey anlatamazsın.

  tesadüf kelimesini de lügatlardan sileceğiz bir gün gelecektir:

  http://www.osmannuritopbas.com/…lis-hikmetimiz.html

  şu kitabı okuyun da ondan sonra konuşun, yine yapıyorsanız ateistliğini yapın:

  http://www.osmannuritopbas.com/…nda-akil-ve-felsefe