şükela:  tümü | bugün
 • kanlı canlı görme şansına erişip hayran kaldığım güzeller güzeli oyuncu. bir zamanların istanbul masalı'nın sağır dilsiz ceylanıyken şu sıralar erkekler ağlamaz adlı dizinin kadrosunda yer almakta.
 • manisa fatih anadolu lisesi mezunlarından.
 • yanılmıyorsam hatırla sevgilinin ışıkı.gerçekten güzeller güzeli ünvanını haketmekte.
 • ince narin nazenindir.
  tiyatro eğitimleri devam etse de, bana göre sinemaya daha çok yakışandır.
 • hatırla sevgili'de yasemin'in küçük (hatta 6-7 yas küçük) kardeşini oynamasına rağmen ondan çok daha kart duran, zaten oynamayı da beceremeyen, kendi sesini kullanamayan, itici bir sesle seslendirildiği için iyice uyuz görünen kız...
 • kendisiyle ilgili küçücük bir anımı bir entry ile paylaşmak istiyorum efendim.

  bir akşam işten çıkmış taksim meydanında the marmara otelinin karşısındaki durakta istanbul 'un en karizmatik otobüsü olan eski adıyla 129bt yeni adıyla (bkz: 129t) yi bekliyorum.bir baktım otobüs kuyrugunda önümde bu güzel duruyor. ben acayip heyecanlandım. siz ceylan değil misiniz? diye girdim söze. kendisini çok beğenip, ilgiyle takip ettiğimi klişe beyanlarla dile getirdim. ama gerçektende kendisini çok beğeniyordum. ceylan yani ayfer açıkçası söylediklerimle ve benimle pek ilgilenmedi. cep telefonunu kurcalamakla meşguldü. sonra otobüsün kapıarı açıldı. akbillerimizi basıp koltuklara yöneldik. mercedes citaro 'lardan bir önceki model körüklü mercedesin orta kapısının cam kenarına oturdu güzel ceylan. bende gidip yanına oturdum. kendisine bi şeyler annatmak istiyodum. aynı genco'nun yalan dünyası 'daki genco gibiydim. acaba ne yapmalıydımda ayfer bana aşık olmalıydı. onu nasıl etkilemeliydim taksim 'den kozyatağı 'na kadar sürecek olan bu yolculukta. andrey tarkovski 'den , ingmar bergman 'dan, robert bresson 'dan, yasujiro ozu 'dan filan bahsedip sinema hobimle avlamaya çalıştım kendisini. en büyük hayalimin ileride bu yönetmenler gibi filmler çekmek olduğunu anlattım. hani belki bana, beni de filminde oynatır mısın demesi geçmedi değil içimden. ama yüzüme hiç bakmadı ceylan, hmm diyerek geçiştirdi. bi ara kafamı kaldırdım, köprüyü geçmişiz. ben genco gibi etrafımdakilere hiç aldırış etmeden anlattım yine bişeyler. galiba bulgurlu mahallesiydi libadiye caddesinin kesiştiği yerde düğmeye basıp indi ceylan. ardından bakıp kaldım.

  şimdi ne zaman tv de görsem yanımda o an kim varsa anlatırım. hatta geçen kardeşimle kavga ediyoduk kaçıncı anlatışın bu diye.

  belki okur bu yazımı ve aşık olur bana ceylan ne dersiniz :) ?
 • 1982 doğumludur.
 • gerçekten çok güzel bir yüze ve gözlere sahip oyuncu. yılbaşı alışverişinde gördüm, kendimi bir anda yanında "deniz ölecek mi ölmesin" derken buldum. birkaç saniye kadar bıkkın ve bön baktıktan sonra "hangi deniz, gezmiş mi" dedi. kendimden iğrendiğim vakit o vakitti sözlük. işte gidersen öyle " ben ünlü gördüm" gibi ekran yüzünün yanında böyle ezilirsin iğçi bokvardısıkraçi dedim kendi kendime. bok sürmez bir eda ile "ne münasebet canım, onun akibetini biliyoruz heralde. karayel olan deniz'i diyorum" dedim. "hıı bilmiyorum ki" diyeyazdı, gülümsedi, ben de çok güzel dizi estek köstek diye kasadaki kuyruğa döndüm. bu da böyle ilk ve son "ay ay bu bilmemkim değil mi ayol" minvalli anımdı. lakin yinelemekte fayda var, çok güzel bir oyuncu ve dizideki sesi de sanırım kendi sesi.
 • nöbetçi olduğum bir gün hastanede ışık lan bu deyip milletin etrafına üşüşmesine sebep olduğum şahsiyet..
 • kurtlar vadisi gladio'da avukat rolündeymiş.