şükela:  tümü | bugün soru sor
 • birisi bana açıklasın lütfen, böylesine önemli bir pediyatrik kardiyoloğun başlığı sözlükte nasıl olmaz?
  pediyatrik kardiyoloji alanında saygıdeğer birisidir. türkiye'de bulunan önemli isimlerdendir.
  kendisiyle henüz uzun uzun sohbet etme şansımız olmasa bile sanki kendisini tanıyor gibiyim.
  incelediği vakaların tamamına odaklanarak çalışması, doğru şekilde yönlendirmesi, etik değerlerinin yüksek olması, sonucu ne olursa olsun hemen her vaka ile yüzleşmesi kendisini farklı kılan özelliklerinden bazılarıdır. tabi ki aileye ve özellikle anneye yaklaşımı örnek alınması gereken isimlerdendir.
  http://www.aygundindar.com/
 • aygün hocayla ilk olarak 10 kasım 2018 tarihinde tanıştık. bebeğimizin 20. haftasında, detaylı ultrasonda çift çıkımlı sağ ventrikül teşhisi konuldu. ne olduğunu anlayamadan, gözümüz yaşlı doktorumuz sayın ışık üstüner'in yolunu tuttuk.

  bizi sakinleştirerek, korkmamamız gerektiğini ve bir çaresi olduğunu söyleyerek, aygün hocaya yönlendirdi.

  aygün hanım, son derece güler yüzlü ve özellikle anneden taraf bir tutumla, samimi bir şekilde bizleri karşıladı. tüm detayları ile bizleri bilgilendirdi ve hep yanımızda oldu. çapa'da konseye çıkardı ve oradaki pediatrik kardiyologların da ortak görüşlerini alarak bize bir yol haritası çıkardı. şimdi, aygün hoca sayesinde, gelecek olan bebeğimiz ile daha umutluyuz.

  doğumdan 1,5 ay sonra, bir açık kalp ameliyatı ile tam düzeltme ameliyatı bizi bekliyor. bu ameliyat içinde hocamız bizi, mehmet salih bilal hocaya yönlendirdi. sağolsun mehmet salih hocamız raporlarımıza baktı ve ameliyatı gerçekleştirebileceğini bildirdi.

  tüm bu olup bitenler sırasında, sözlükten tanışmış olduğum sevgili sallamakahve (yavuz) ağbeyime çok teşekkür ederim. aynı süreçleri fazlasıyla yaşadığı için, sürekli sevgili eşiyle birlikte yanımızdalar ve yol göstererek manevi desteklerini hissettiriyorlar.

  doğum ve ameliyattan sonra, tekrar bilgi paylaşacağım.