şükela:  tümü | bugün
  • an itibarı ile linç görüntüleri ile tesadüfen karşılaştığım insan evladı. biraz kurcalayınca gün itibarı ile hastahanede yaşamını yitirdiğini öğrendim. gerçekten yapanın ya da maruz kalanın kim olduğu ideolojisi, mağduriyeti, kutsal mücadelesi ya da meslek onuru filan umrumda değil. görüntülerde sadece insanlığını yitirmiş cani, vahşi yaratıklar ,insanlık onurunu yitirmiş haysiyetsizler ordusu ve bir kurban var. ne hiçbir ideolojide, ne hiçbir mücadelede, ne de herhangi bir yerde bunu meşru kılacak hiçbir şey yok. gerçekten böylesi boktan bir günde bunu buraya koymak istemezdim ama her kesim için söylüyorum bunu; bu kadar sivri söylemler kullanmanın arkalarındaki cahiller ordusuna neler yaptırdığını, bu söylevleri sözde mücadele, meşru müdafa gibi duygularla alkışlayarak cesaret veren bizlerin neler yaptığımızı görün istedim.

bir insanın vahşet dolu son anlarını içerir.
  • başlığında sadece 2 entry olması ekşisözlüğün özeti olan rahmetli. bence şehit sayılmalıdır. mekanı cennet olsun.
  • istanbul gazi mahallesinde üzerinde polis rozeti olduğu için teröristlerce öldürülen kişi. rahmetliyi tanırdım. deli dolu genç ve efendi birisiydi. nur içinde yatsın.

öyle bir ülkede yaşıyoruz ki üzerinizde polis rozeti bulununca hakkınızda yapılacak işlem "infaz edilmek" hemde öyle tek kurşunla da değil; ağızlarından salyalar akan, kudurmuş vahşi köpekler tarafından hunharca öldürülerek.

ayrıca; haber videosunda yerde sürüklenen kişi rahmetli ayhan aksu değil, başka bir mağdur kişi. haber ajansı yerde sürüklenen kişiyi "ayhan aksu" nun kendisiymiş gibi montajlamış. gerçi aynı şekilde öldükten sonra videodaki kişi ayhan olmuş, başkası olmuş bir şey ifade etmiyor. nasıl olsa yine aynı şekilde birileri öldürülecek. bu ne ilk, ne de son olacak.