şükela:  tümü | bugün
 • susurluk hükümlülerindendir. özel timcidir. geçen haftalarda tekrar tutuklandı. ali fevzi bir, sami hoştan, korkut eken, ayhan akça gibi adamlarla ismi aynı mahkeme kararlarında geçmiştir.
  ömer lütfü topal cinayetinin sanıklarından biri olarak, oğuz yorulmaz, ercan ersoy ve mustafa altunok ile birlikte yargılanmıştır.
  şimdi yeni bir davadan mahkemeyi bekliyor. ayşe armankendisiyle birkaç yıl önce röportaj yapmıştı. orada söyledikleri aşağı yukarı şunlar:
  "90 kişi öldürdüm. tetikçi değil ramboyum ben."
  "düze inince şaşırdık, devlet bizi dağdan indirmeyecekti"
  hatırladıklarım bunlar. haa bir de ertuğrul özkök,
  “bu işleri yapanlar yine lazım olur, yasalar onları korumalı” demiş.
 • bir dönem sıkça yapılan yargısız infaz operasyonlarında görev aldığı ve hatta başarılı bir operasyon sonrası civarda toplanmış meraklı halkımızın alkışlarına elini ve silahını havaya kaldırarak karşılık veren resmi gazetelerde yayınlanmış operatör olduğu iddia edilen eski polis, devlet görevlisi.
  (bkz: bin operasyon)
 • uğur dündar'a, "ne yüzü, ne ikiyüzü abi bin kişiyi öldürmüşümdür" diyen adam.

  ayrıca abdullah çatlı'yı ergenekon'un öldürdüğünü söyledi. daha bir çok şey de söyledi. bakalım ergenekon yok yok diye ortada dolanan, ellerine hrant dink'in kanı bulaşmış bilmemne ne ist, izmciler şimdi kafalarını hangi kumlara gömecekler...
 • uğur dündar yönetimindeki programa çıkan eski özel harekat polisi ama ben özel harekatçının eskisi olmaz diye bilirim.

  her neyse, programda ergenekon davası keşmekeşi içinde davaya yönelik açıklamalar yapmasına hayret ettim, star tv'nin de yürüyen bir dava hakkında bu açıklamalara yer vermesini hayretle karşıladım. gerçi adam feci terliyor ve son derece sinirli harketlerle saçlarını düzeltip duruyor, bir yandan da burnunu siliyordu. bu işaretlerin ne olduğunu bilenler bilir, düşünmek bile istemiyorum ama sanırım böyle: bitirmiş bu adamı devlet -ya da derin devlet... ama adam kabuslarında kendini bir kahraman-bir vatan haini olarak görüyor ve devlete çağrıda bulunuyor: ver lan cezamı her neyse!

  neye üzüleceğimi bilemeyerek izlediğim, nerede ağlasam nerede gülsem bir türlü kestiremediğim, bir trajedi olarak başlamış ama artık farsa dönüşmüş bir oyunun eski piyonu, yeni başrol oyuncusu...

  dilerim "abi"leri ona yardım etsin de dava arkadaşlarının yanını boylamasın. ya da boylasın ne bileyim, adam idam ya da müebbet hak ettiğine inanıyor gibi çoğu zaman. yine de şansa inanmıyor gibi bir havası mevcut.
 • kendi kabulü ve iddiası olduğu üzere yıllardır kullanılmış alelade bir piyondur. bir anda çıkıp bir şeyler söyleme çabasının altında iki ihtimal ararım: ya kendini koruyabilmek için yapabileceği son şey olan kamuoyuyla kısıtlı veri paylaşımı yapmakta, ya da halen birilerinin piyonu olarak kendisinden paylaşması istenilen doğru/yanlış bilgileri kamuoyuyla paylaşmakta.
 • "bunca ilginç tesadüfün bir araya geldiği bir dönemde, ayhan çarkın adlı bir susurluk hükümlüsü yıllar sonra ortaya çıkıyor ve "biz kullanıldık!" deyiveriyor. meğerse, onu da ergenekon kullanmış, veli küçük ile ayhan çarkın ayrı şeylermiş ve zaten çatlı’yı da ergenekon öldürmüş!

  çarkın’ın ifadeleri, ergenekon davasının başla(yama)dığı gün yayınlanıyor!

  çarkın, kendi ifadesine göre, o kadar insafsızca kullanılmış ki ekranda, "100 mü öldürdün, 200 mü öldürdün" tartışması yaşanırken çarkın çıtayı "1000 kişi öldürdüm!"e (her gün 1 kişi öldürse 3 yıl her gün, hiç ara vermeden, ayrı birer cinayet işlemesi gerekiyor) çıkararak kendi çapında bir dünya rekoru kırıyor!

  ben de sormadan edemiyorum: acaba bu kez ayhan çarkın’ı kim kullanıyor?"

  http://www.hurriyet.com.tr/…zarid=3&gid=61&sz=62332
 • 20 ekim 2008'de kanal d'de uğur dündar soruyor;

  "-kaç olayınız vardır?
  -çok abi hangisini söyleyim. sırf istanbul değil. ne 100'ü ne 200'ü. geç abi. bu komplike bir mücadele"
 • 2001 yılında susurluk davası kapsamında yargılanmış, ama yargılayan heyet değişince 4 yıl hapis cezası ile yırtmış. yeni heyetin başkanı metin çetinbaş idi. daha sonra çetinbaş emekli oldu ve ergenekon davası kapsamında tutuklanan kemal alemdaroğlu'nun avukatlığını üstlendi.
hesabın var mı? giriş yap