şükela:  tümü | bugün
  • akşam gazetesi'nin devam ettirdiği kampanyadır ki, şiddetle desteklemekteyim
    evet ayhan ışık clooney'in babası, abdullah gül de amcasıdır. ben de zaten madonnayım
  • kesin bir yere yazılmıştır ama aramaya üşendim, bir de buraya yazalım bu iddianın dayandırıldığı efsaneyi. ayhan ışık'a bir gün hollywood'dan teklif gelir (hatta kimisi filmin doctor zhivago olduğunu falan söylüyor.). ayhan ışık da atlar uçağa gider amerika'ya. bir süre kalır fakat ingilizcesi yetersiz olduğu için filmdeki rolü alamaz ve akabinde türkiye'ye döner. işte bu iddia ayhan ışık'ın amerika'da kaldığı o süre içerisinde george clooney'nin annesiyle cima ettiğine dayandırılır, amma fakat lakin bildiğim kadarıyla aksi ispatlanmıştır. ha george clooney'nin bu hikayeyi sikine takıp da aksini ispatladığını falan sanmıyorum, kesin gene bir türk yapmıştır o işi.

edit: fazla aramaya da gerek yokmuş aslında, gözümüzün önünde duruyormuş. gerçi kesin gerçekmiş gibi anlatılmış burada ama:
    (bkz: ayhan isik/#3146262)
  • madem açığa çıktı ben de detaylarını anlatırım dediğim olay.
    şöyle gelişmiştir. ayhan ışık ağabeyimizin amerikada ikamet eden bir türk beyefendi ile samimi muhabbetleri vardır. bu beyin anglosakson bir hanımı; sean ve fatih isminde de iki çocuğu vardır. ayhan beyin mezkur aileyi ziyareti esnasında türk amerikan ilişkilerini kuvvetlendirmek maksadıyla bir davet düzenlenir. davete steve tyler ve hanım arkadaşı da icabet eder. hanım arkadaşı ayhan beyden çok hoşlanır ve aralarında bir yakınlaşma oluşur. steve tyler bu yakınlaşmadan son derece rahatsızdır fakat elden ne gelir der ve mağlubiyeti kabullenir. o sırada da aklından “lan ben de en güzelinden bi türk hanımı bulup bu karıdan kat kat güzel kız evlatlar sahibi olmazsam tu desinler suratıma” diye iç geçirir. bu gecede ayhan abimizle hanım arkadaşı işi pişirirler ve neticesinde george isminde bir erkek çocuk dünyaya getirirler.
    george: babasından aldığı oyuncu genleriyle babasından daha ünlü bir artist olur.
    ayhan ışık: george u vefatına kadar herkesten saklar.
    steve: hayalini gerçekleştirir liv ve deniz isminde iki kızı olur.
    sean: george la beraber geçirdikleri çocuklukları neticesinde o da aynı kariyeri tercih eder.
    fatih: kader onun yolunu kardeşi ve arkadaşından ayırarak babasının kuzeni samet aybaba nın yanına düşürür. samet amcasının oğlu decoyla top peşinde koşarak büyürler.
    dipnot: tuncay ve tuğbanın hikayeyle uzaktan yakından alakası yoktur.
  • yanlış hatırlamıyorsam cihangir de bi ev de irdelenmiş bir şehir efsanesi.
  • 1959 yilinda amerika'dan türkiye'ye dönen ayhan ışık, 1961 yılında doğan george clooney'in babası ise iki ihtimal var:

- george oğlan ana rahmini pek sevmiş, 2 sene çıkmamış ordan
    - türkiye'de bulunan ayhan ışık kıtalararası bir başarı göstererek amerika'da ikamet eden george'un annesi nina'yı hamile bırakmış. (bkz: duvarı delip hamile bıraktı)

tabi nina raki sis kebap cok guzel yine gelecek ben deyip istanbul'a gelmiş ve ayhan ile işi pişirmiş olabilir ama komik bir ihtimal olmadığından dahil etmedim kendisini listeye.

son lafım ise george clooney'e. hey adamım, dna testi yaptırmalısın! bunu koca bir millete borçlusun dostum. uyuyamıyoruz geceleri bu kuşku ile, nolur...