şükela:  tümü | bugün
  • kayıp balık nemo ve madagascar gibi çizgi filmlerin dublaj yönetmenliğini yaptıgı gibi kırmızı başlıklı kız'da da dublaj yönetmenliğini üstlenmiştir.
  • opera menşeili bir seslendirme sanatçısı. eğer insanın sesi bir motora bağlı olarak çıksa, gücünü mazottan ya da benzinden alsaydı ayhan kahya'nın sesi çift uçak motoru, 7 otobüs deposuna anca çalışırdı. heybet,kudret...

nerden buluruz bu sesi derseniz link veremem lakin tnt yayın akışını izleyin diyebilirm:

"winchester kardeşler'in yolu bu defa eski bir camiye düşüyor" falan gibi.
  • sesiyle uyumlu bir cüssesi vardır hazretin.
    allah vergisi sesi çok özel ve güzel olmakla beraber gerek fragman gerek dublaj alanındaki tekniği de çok başarılıdır.
    üstadıdır işin vesselam.
  • kendisi casper bilgisayar reklamlarını da seslendirmektedir.
  • kaliteli işlerde parmağı olan bi amcamız, son peygamber çizgi filminde hz. hamzayı o seslendirmiş. tnt'nin tanıtım sesi michael douglas'ı mümtaz sevinç vefat ettikten sonra ayhan kahya seslendirmeye başlamıştır. bizim mutfak ve erpiliçin reklamlarını seslendiriyor. he bir de arabalar 2 filminde. transformers 2 ve 3te optimus prime'ı seslendirdi. yakışıyor sesi optimusa
  • yıllardır merak ettiğim sesin, tnt'nin dış sesinin sahibi idi kendisi,belki de hala öyledir bilemiyorum.
  • eylül ayında star tv'de başlayacak olan ağır roman yeni dünya dizisinin anlatıcısıdır.
  • god of war ascension'un türkçe dublajında archimedes karakterini seslendirecektir.
  • ''cats & dogs'' filminde jeff goldblum'u seslendirmiştir...
  • akp'nin "selam olsun" reklamlarını seslendiren kişi. o güzelim davudi sesini severdim. artık iyi şeyler hatırlatmayacak. sadece para için yaptıysa üzücü. gerçekten inanarak okuyorsa, geçmiş olsun.