şükela:  tümü | bugün
  • e2 ve cnbc-e dergi ve cnbc-e tv kanalında tasarim yonetmenidir.
  • bir de yazar olanı için (bkz: everest yayınları ilk roman yarışması)
  • batıyı kıskandıran bir demokrasiye sahip olmamıza karşın "günümüz koşullarında özgürce düşünmek ve yazabilmek cesaret gerektiriyor" demiş hadsiz yazar. neokuyorum.org için caner almaz ile yaptığı söyleşi aşağıda...

    söyleşi
  • ödüllü kitabı editör suikastına uğramış yazar. kıskandı mı editör(ler) ne oldu bilemiyorum ama resmen ağzına sıçmışlar kitabın. baya hınçla intikam alır gibi uğraşsalar anca bu kadar zarar verirler. birkaç küçük yanlış yazım değil bahsi geçen. resmen katletmişler. en az on cümlede denk gelmişimdir herhalde, kendilerince düzenleme yapmışlar ama yazar versiyonunu silmemişler mesela. hayır bir de silmedikleri cümle hangisi bilemiyorum ama hangisi olursa olsun düzenleme gerektirecek bir eksiği gediği yok. sırf ben editörüm ellerim diye kendini tatmin etmek için değiştirmiş. artık nasıl gözümde küçüldülerse, iki cümleye de bakıp edebi niteliği düşük olan kesin editörün işidir yargısına varmakta hiçbir beis görmüyorum.
    neyse ki kitapla ilgili başlıkta (bkz: sırlıçeşme) kendisinin başka bir yayıneviyle anlaştığını okudum da içime su serpildi. geçmiş olsun diyorum kendisine.