şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisinin gezi olaylari hakkindaki gorusleri icin :
  http://www.kayserinews.com/…esebbusudur-550760h.htm
 • sağlam irade kampanyasını düzenleyen sivil dayanışma platformu’nun başkanı.

  --------

  son operasyonu cumhuriyet tarihinin en sofistike ve kapsamlı darbe girişimi olarak nitelendirirken “biz de demokrasiye inanan, demokratik hukuk düzenini korumaya kendisini adamış bir sivil toplum kuruluşu olarak bu süreç içerisinde aktif olarak pozisyonumuzu belirlemek istedik ve bu ilanları hazırladık.”

  bu proje kapsamında istanbul genelinde 2683 bilboard, 500 tane raket, `750 tane metrobüs ve iett’lerdeki küçük ilanları astık`. bunlar için üye kuruluşlarımızdan da herhangi bir destek almadık.

  biz bu fikri önce projelendirdik sonra bağışçılarımızdan destek talep ettik. destek verenler de başka dernek ve vakıflara da yardım eden iş adamlarımızdır. zaten bunun finansal boyutu ile ilgili ayrıntılı açıklamayı zaman geldiğinde yapacağız.

  o yüzden bu konuda sn. kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamalar da yanlıştır. kendisi elinde herhangi bir bilgi belge olmadan konuşmaktadır. dediğim gibi biz bu proje ile ilgili üyelerimizden herhangi bir ücret almadık. sadece bahsettiğim şekilde bağış talep ettiğimiz iş adamları bize destek oldular.”

  --------

  http://www.internethaber.com/…nin-sirri-628913h.htm

  istanbul'da ortalama bir mevkiide billboard un haftalık maliyeti; 2000 tl'dir
 • --- spoiler ---
  ayhan ogan : kimse bize ayar vermeye kalkmasın!
  saynur tezel : siz bu konuşmayla ayar vermiş olmuyor musunuz ?
  --- spoiler ---
 • milli irade platformu'nun başındaki kişi

  cnntürk de saynur tezel ve nevşin mengü ile gerçekleştirdiği telefon bağlantılarındaki konuşmalarına istinaden, 17 aralık sürecini tamamen bir kumpas olarak değerlendirmekte.

  nevşin mengü'nün kendisine yönelttiği hiç mi yolsuzluk yok? sorusuna

  adli yargı tarafından aklandığını ve mesnetsiz iddialarla 4 eski bakanın harcanmak istendiğini savunuyor...

  öncelikle nevşin mengü'nün de dile getirdiği gibi ;

  yargılama sürecinde dikkat edilmesi gereken nokta,

  mesnetsiz iddialar değil, yargılama sürecinde elde edilen delillerin "yasal yollarla elde edilmemiş" olmasından kaynaklı delil olarak kullanılamaması söz konusu.

  öte yandan montaj ve şantaj olarak değerlendirilen ses kayıtlarının daha sonra tib binasını toptan yok etmeye kalkışılması ile aslında doğrulanması da söz konusu...

  bu dinlemelerin yasal ya da yasal olmayan yollarla elde edilmiş olmasını bugün söylemek zor zira hangi mahkeme kimden yana tartışması içerisindeyken adaletin yansız olduğunu söylemkte de zorlanıyoruz.

  paralel hakim, paralel savcı iddialarının olduğu bir yere iktidarın savcısı iktidarın hakimi de var demek yanlış olmaz.

  hsyk, yargıtay, anayasa mahkemesi, emniyet, tubitak, tib gibi kurumlara yapılan atamalar ve bu atamaların, görevden almaların sonucunda yeni ve sözüm ona güvenilir bir ortam inşa edildi. bu güvenilirliğin temeli ise bu kişilerin mevcut iktidara olan sadakati ile ölçülüyor olması ayrı bir tartışma konusu...

  yolsuzluk soruşturmasını yürüten komisyon ve mecliste başta ak parti milletvekilleri, ve ak partiden istifa eden veya muhalefetten 4 bakanın yüce divana gitmesi yönünde fikir beyan eden her kim olursa bu vekillere tehditvari bir açıklamaya imza atan milli irade platformu'nun başındaki bu şahıs stk ların gerektiğinde siyasal iradeye yön verebileceğini de savunmaktadır...
 • an itibariyle habertürk'de konuşuyor. milli irade platform'u başkanı ve bugünkü malum mitingi organize eden kişiymiş.

  daha iki lafı bir araya getiremiyor. ulan bir tane adamınız da düzgün çıksın be.
 • siyasi analizlerini anadolunun herhangi bir köyünde ömrü gündüz tarlada , akşamları kahvede geçen ilkokul mezunu köylümün analizlerinden daha değerli ve rasyonal göremediğim zat.
 • geçen gün habertürk televizyonunda bir açık oturum programında gördüğüm zat.

  kendisi sürekli "çağdaş yaşamı dayatmaya kalkıyorsunuz" gibi bir argümanla görüşlerini savununca, karşısındaki solcu ağabey sordu;

  "ayhan bey siz çağdaş değil misiniz?" diye doğal olarak

  ayhan ogan durur mu yapıştırdı cevabı;

  "ben müslümanım."

  şimdi nerden tutsan elinde kalıyor. televizyondan izleyen yurdum insanı ekranın altında yazan ünvanı görünce "sivil dayanışma platformu başkanı" diye, bir de televiyona çıkarmışlar ki of of, diyecek okumuş kültürlü bilgili adam.

  hayır çağdaşlık ile müslümanlık arasında nasıl bir bağlantı kurdu sorgulamıyorum diyorsa doğrudur da bari şu televizyon programlarına biraz argüman üretebilecek adamları çıkarın. karşısındaki ağabeyimizde pek üstüne gitmedi. bir lafa baktı, bir lafı edene baktı, bir kariyerine baktı.

  edit: ilgili video
 • iğrenç bir üslubu var. konuşmalarını da ancak kendisi gibi olanlar ciddiye alır. kendisine en güzel lafı ismail saymaz söyledi. onu bu gece perişan etti.