şükela:  tümü | bugün
  • ören fabrika barda sahne alan, fizik olarak dr. bilalin aynısının tıpkısı, sahne olarak ise benzerlerine nal toplatabilecek* şarkıcı.
    tam olarak (bkz: numunelik)
  • (bkz: hastasıyız)
  • yılın bu mevsiminde bile yazlık diye tabir edilen bir yerde 300-400 kişiyi eğlendirmeyi başaran süper ses. seviyoruz kendisini.
  • burhaniye'nin gülü, körfezin sevgilisi.
  • çok iyi bir yorumcudur. dinletir kendisini. severiz. sayarız.
  • ses sanatçısı olmasının yanı sıra 80'li yılların sonunda tarih öğretmenliği de yapmış kişidir.

lise yıllarımda tarih hocamdı kendisi. kendine has sınav stili, sınıftaki boylu poslu erkek öğrencilere gösterdiği bariz sempatisi ve ensede biten kıvırcık saçlarıyla büyüdüğüm sahil kasabasına renk katmış birisidir. tabii tüm taşra kasabalarında var olan toplum baskısının bir sonucu olarak hakkında soruşturma açılarak (ya da bir tercihe zorlanarak) öğretmenlikten istifa etmesi sağlanmıştı.

bir yaz gecesi sarımsaklı'daki aytur motelde sahne aldığında izlemiştim kendisini lise bittikten sonra: üzerinde beyaz takım elbise, bülent ersoy kalitesindeki sesiyle şarkı söylerken...angut müşterinin teki tepeden aşağı şampanyayla yıkatmıştı kendisini güya jest yaptığını zannederek, ben ondan daha çok üzülmüştüm, o ise bozuntuya vermemeye çalışmıştı.

iyi bir eğitimciydi: keşke bir tercihe zorlanmasaydı da, hem eğitimci hem de şarkıcı olarak hayatına devam edebilseydi. ben bir sayısalcı olarak, tarih dersine olan ön yargılı bakış açımı kendisiyle aşmıştım. eminim ki birçok öğrenciye de aynı bakış açısını kazandırdı.

ah ulan, böyle hocaları cinsel, kültürel tercihler yüzünden sistemden atıp yerine leş hocaları dolduranların yakalarındadır iki elim. tek tipçi pislikler...