şükela:  tümü | bugün
 • savaştığı kişilere karşı adil davranmak, mertliğe leke sürdürmemek ve onların emeğini ziyan etmeyip dürüst davranmak için olması kuvvetle muhtemel eylem.
 • çünkü o zamanlar kamera yoktu .

  (bkz: kameranın icadından sonra dini mucizelerin durması)
 • (bkz: jedi)

  jedi yolundan çıkmamış bir padavan edasıyla hareket etmektir. istesem her şeyi yaparım ama iş ahlakına yakışmaz durumunun zuhur etmiş halidir.

  - biz ki ayı ikiye bölsek bile kılıcı size katık ettik. ( katık suresi 7. ayet )

  katıklarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz...
 • uhud savaşını bilmeyen cahil bir ateist zırvasıdır,

  peygamberimizin sur borusunu üfleyip topladığı 9999 adet melek uhud savaşına bilfiil katılmış tam 98765 adet küffarı nursuz ateş(grejuva) ile yakarak helak etmişlerdir.

  eksileyip geçin,gezizekalı aklı sıra islamı kötüleyecek....
 • kuşlar var kuşlar.

  (bkz: ebabil kuşları)
 • şimdi inansan da inanmasan da bu dinin bir iç dinamiği ve kendine has kuralları var dayı. yani peygamber denilen kişi de kafasına göre mucize gösteren -nasıl derler bir tür sihirbaz- birisi değil. sadece allahın olmasını istediği zaman ve yerde yine onun istediği mucizeleri gösterebiliyor. zaten kur'an'da da peygamberin sadece bir insan ve elçi olduğu allah olmasa yitip gideceğine vurgu yapılır. hem de defalarca. peygamber doğa üstü güçleri olan bir insan değildi. sadece vahiy yoluyla allahın emirlerini insanlara iletiyordu.

  lütfen bir ateist olarak bile dini çürütmek istiyorsanız dinin kendi iç dinamiklerini görmezden gelerek ilkokul çocuğu kafasında yapmayın bu işi. komik oluyor ve acizce..
 • ayın ikiye bölünmesi hadisesi yalan olduğundan bir anlam ifade etmeyen söylem. kur'an'da böyle bir şey geçmez, bu konuda sadece rivayetler var. onlar da epistemolojik olarak anlamlı değil.

  edit: ha kamer süresi diyorsanız o kıyametten bahseder.
 • holivud filmleriyle beslenmiş bünyelerin anlaması gereken durumdur.
  taramalı tüfeği yere atıp bölüm sonu canavarıyla yumruk yumruğa kapışan kahramanları gördü bu gözler filmlerde.
  ona bişey yoook ama konu müslümanlık olunca auvvv!
 • dedeleri ebu cehil de gözleriyle gördüğü halde inanmamıştı. bunlara cevap bile vermeyin.

  efendimizin mucizeleri kendisinin peygamber olduğuna inanmayanlara kanıt olarak gösterdiği ve allah'ın iradesinde olan hadiselerdir. ve öyle istediği zaman da mucize göstermesi beklenemez. her olayda mucize gösterseydi zaten imtihan sırrı ortadan kalkar, insani vasıflarını örnek almak güçleşirdi.

  yukarıda birisi de hurafelerle, mucizelerle kafayı bozmuş. kuran müslümanı olduğunu vurguluyor aklı sıra. diğerleri incil müslümanı mı canımcım? kuran'ı getiren peygamberi reddetmek vahyi reddetmektir, hatırlatayım dedim.