şükela:  tümü | bugün soru sor
 • koca koca adamların gözlerinden yaşlar döktüren reyizdir. işte onun gibi binlerce yiğit düşmüştür kara topraklara. binlerce hikaye, binlerce acı.

  adını sadece hatırlamak zorunda olanların hatırladığı, bizler için sadece birer isimden ibaret olan binlerce yiğit. soğuk ve ucuz mermerden mezarlar ve bayraklar başucunda.
 • --- spoiler ---

  börü adlı dizide özel harekat polisidir. çirkin olsan bile adlı üçüncü bölümde şehit olmuştur. şehadete yürümeden silah arkadaşlarını kurtarıp bizleri hüngür hüngür ağlatan bir polistir. sıçtın ağzımıza. paralel evrende üsteğmen gökçe ile izdivacını umuyorum.
  --- spoiler ---
 • börü dizisinin önemli karakterlerinden biridir. diğer takma ismi ise gülpembe'dir. o ismi de, stresli olduğunda gülpembe şarkısını söylemesinden ötürü tim arkadaşları vermiştir.

  --- spoiler ---

  dağ gibi adam, götü boklu bir düzine puşt yüzünden göçtü gitti ya, lanet olsun bu düzene. ama ayı murat bir simge sonuçta, dizi en nihayetinde. binlerce dağ gibi askerimizi, polisimizi bu ibne teröristler, satılık abd ajanları yüzünden bir bir kaybettik ya, ona yanıyorum. böyle insanlar kolay yetişmiyor, kaybetmememiz lazım. yaşadığı vatan, ait olduğu millet var olsun diye kendi canını ortaya koyan bir insan milli değerdir. bu yüzden her şehit haberinde kahrolurum. böyle şeyler artık yalnızca dizilerde olsun, lütfen. geçmişte kalsın, bir insanımız dahi bu şerefsizler yüzünden aramızdan ayrılmasın. tek temennim bu.

  --- spoiler ---
 • çirkin adamların güzel sevdası derler bizim tribünde.

  ayı murat da vatan sevdası için yaşacağı aşklardan, büyüteceği çocuklarından, gezeceği şehirlerden göreceği güzel günlerden, anasının kokusundan babasının muhabbetinden geçen kahramanlada bir selam çaktı bu akşam.

  biz güzel günler görelim diye ne kahramanlar o günlerinden vazgeçip kara toprağın bağrına düşüyor hergün.

  unutmamalı, ona göre çalışmalıyız.

  nerde olursak olalım bu ülkeye bir parça hizmet edebilmek, iyi nesiller yetiştirebilmek, tüm olumsuzluklara rağmen bu ülkeye ve gariban halkına sahip çıkmak, yardımcı olmak boynumuzun borcudur.

  vasiyetinde türkmen balalara okul isteyen şehit musa özalkan gibi.
 • armağan oğuz'un mükemmel performansıyla can verdiği börü karakteridir.

  (bkz: çirkin olsan bile)
 • o cümleyi demeyecektin.

  --- spoiler ---

  paralel evrende seninle kahve içip çıkışta aşık olduk
  --- spoiler ---

  gece gece bu evrende olan bir geceyi söyledin ya gözlerimden yaş geldi tam şu harekat zamanında.
 • benim bildiğim bi' punkçı ayı murat var ama diğerleriyle hiç örtüşmüyor.
  (bkz: https://www.instagram.com/ayimurat/)
 • gece gece hüngür hüngür ağladım vatan ve millet temalı herhangi bir fotoğrafta bile ağlayabilme özelliği olan şahsımın gece gece ağzına sıçmayı başarabilen karakter. nice muratlar bu toprakların bekası ve milletin geleceği için canından, geleceğinden umutlarından, sevdalarından, çocuklarından vazgeçti. tek bir kahve içme hayali güden kardeşlerimiz doğuda bu kancıkların kahpe pusularıyla şehit düştü. nice kardeşimiz toprak oldu. bu hesap güdülmez zannedenler sadece saklandıkları deliklerinde 3-5 gün daha fazla yaşayacaklarını bilmeliler. tarihin sizin için yazdığı, bundan başka bir şey değil.