şükela:  tümü | bugün
  • basket maclarinda rakip takimin zencisinin sert bir faulu sonrasi taraftarların söylediği tesahurat. sak sak saksaksak ayiogluayi vezninde soylenir.
  • yetkin in süper teması, insanlık (!) harikası.

bir bölümünde elinde sigarayla şöyle bir diyaloga girer;

ayı oğlu ayı: bi'şeyler dönüyor ama..
    arkadaşı: abi feşmekan senden hoşlanıyormuş..
    ayı oğlu ayı: kaşar. nananıskym..

http://www.imagehell.com/…t.php/i129838_ayigolu.jpg

link ölmüş yenisi: http://img518.imageshack.us/…18/7370/ayigoluni4.jpg
  • bir yetkin gülmen şaheseri.

-bir kadında üç şey ararım. am, göt, meme.
    göt, ama muhtar kellesi gibi.
    gümrük kapısıymışcasına şen.
    var mı olum ötesi?...

(bkz: oha)
    (bkz: muhtar kellesi gibi göt)
  • - oğlum bırak sikeyim şu filiz'i bi defa..
    - olmaz abi biz birlikte olacağız onunla, ben onu seviyorum.
    - ya, sen yine sev...
  • fermuar'da tek karelik karikatürken lombak'ta her ay sayfalarca hikayesi çizilen bir karakter olduktan sonra daha da efsane bir hale gelmiştir. ete vurmak gibi fantastik bir olayı da gençliğe kazandırmıştır. ayrıca bu ayının adı haldun'dur, kotuleyecekler bana degil yetkin gülmen'e ulasırlarsa daha yararlı olur.
  • öykü - durma sakın, ohh, evet böyle.
    haldun - burdan gabak dadı virdi biraz da g.te zulm edecim...

lombak. sayı 91
  • lombak dergisinde maganda erkek hastası şehirli ve aydın kadınlarla güzel hoş bir bir biçimde dalga geçen çizgi roman.
  • lombak'in artik cizgi roman tadinda ayisi, bildigin ayi. adi da var: haldun. kadinlar buna hasta oluyor, her macerada epeyce bir "et ete degiyor". hele bir isaret parmagini cengel yapip, hatunlarin cenesine "tok tok" efektiyle vurmasi var ki tam kopmalik. nasil bir fantastik zihnin urunu bilemiyorum ama egleniyorum. kadin basima egleniyorum, evet.
  • bu lombak karakterinin insanüstü konuşma tarzından bir örnek verirsek eğer:

(yıllar önce münasebete girdiği bir hanımla akıl hastanesinde tekrar karşılaştıktan sonra)

figen: '' - lütfen bir hasta doktor ilişkisi içinde olduğumuzu unutmayın..''
    haldun: '' - yıllar önce vermişuk edvırtı daha ne sizi bizi?''

(bkz: edvırtı vermek)