• tam seni arayacaktım, neyse ayık değilim diye vazgeçtim.
    ben seni unutmak değil, hatırlamak istiyorum, onu fark ettim.
    konuştuğumuz tüm cümleleri, seviştiğimiz her anları, ben ağlarken bakışını, hepsini, her şeyi hatırlamak istedim.
    yanındayken içtiğim biralara, sen içerken bir fırt aldığım dolu cigarana, uyanınca içtiğin kahvenin içindeki viskiye küfür ettim.
    senden ayrı, senden ziyade, sen yokken, ben sarhoşken kendi kendime çok çektirdim.
    bira şişesi sandım asfalt delme makinasını da onunla içerilerimin en derinlerine günlerce yol gittim.
    ben ayıkken bile seviyorum seni, onu fark ettim.
    sesin bi ayrı, kokun bi ayrı ben seni hatırlarken, ya da ben öyle zannettim.
    ben hayatımda ilk kez ayık olmak istedim hitap edecek isim bulamadığım, ben ilk kez ayıkken birini sevdim.
  • -naber ne yapıyorsun?
    -hiç ayığım işte.
    bence bunu diyalogtan saymayan utansın. ayık olmak başlıbaşına işken, biz, bir de çalışıyoruz.
  • sarhoşluğu veya baygınlığı geçmiş olan.. cümle içinde kullanımı:
    ''herkesin sarhoş olduğu ortamda ayık kalmak ya da ayık olmayı istememek...
    işte bütün mesele bu.''
  • geç keşfettiğime üzüldüğüm kadıköy çorbacısı. tertemiz mekan. normalde çorbacılarda mercimek bile içsem sakatat kokusu oluyor ama burası oldukça temiz. dönerleri de şahane. söylediklerine göre erzincan'dan getiriyorlarmış eti. tabii ki bir biga kuzusu değil ama olsun.
  • kadıköy'de dolanıyorsam ve açsam illa ki uğradığım çorbacı.tertemiz mekan ve çok ilgili personellere sahipler.istanbul'da şimdiye kadar denediğim mekanlar içerisinde en iyi beyran burada.aslında bütün çorbaları güzel,hepsinin tadına bakmışımdır.ayrıca şırdanları da oldukça başarılı benim zevkime göre.var olsunlar.
  • sarhoşlar meclisinde her zaman bir ayık bulunmalıdır.
  • sen şairsin oya. şair olduğundan belli, kurulu bir haddin yok. bunu unutmayasın. sen ayık da eyleyebilirsin, sarhoş da. kendini sağaltarak da şiir olabilirisin, çürüyerek de. her halükarda verimli bir ömür geçirmenin, insan ve evrenoğluyla bağlar kurup düzenlemenin önüne geçemezsin, geçeme, yaşar ol.

insanlara ayık ilişki yasağı koymak gerek. denetimli serbestlik gibi oluyor ayıklık. 'bir azcık daha ayık kalalım, radardan kurtulunca tekrar esrar çekeriz,' gibiyiz tüm ayıklar. o ayık kendindelik sırasında herkes felsefenin kendi meşrebine uyan tarafını yutmuş, mavi kanlı kadar soğukkanlı.. sarhoşken doğanlar hariç hiçbir çocuğa aşk çocuğu dememeli. sarhoşluk bebeleri de aşk çocuğu değil, ama hiç olmazsa saf kof beyinle yapılmamış beden bebeleri.

yönetilmekten/güdülmekten kaçamamak da bir lanet, yönetilenlerin arasında ayık durmak (zannı) da bir lanet. herkes mışıl mışıl veya horul horul uyurken uykusuzluk, beleren gözlerle bakınıp, aranıp durmak. yönetenler için lanet olsa olsa tam yönetememek, yönettiğinden emin olamamak olsa gerek. kıçım kadar ufak sol örgütlere anlı şanlı düşman muamelesi yapan bürokrasi ve derin devlet bunu yansıtıyor olabilir. her durumun kendi karanlığı var. yöneticiler bizden çekinmeseler de diğer güçlülerin nefeslerinden, çıkarlarındaki çatışmalardan, etkinliklerindeki ufacık bir azalmadan çekinebilirler. enseyi karartmadan küçük adamlığa devam..

(ilk giri tarihi: 12.4.2018)
  • olunması gereken bir şey.
    sürekli tetikteyimdir bu konuda. etrafımda neler olup bitiyor farketmek ihtiyacı hissediyorum. bazen ayakta uyuduğum da olsa da bana göre hep ayığım.

(bkz: ayık ol)
  • istanbul il sınırları içerisindeki en iyi et paça ve şırdanı yapan mekan.
  • beyran çorbasın tattığım, son bir kaç yılda keşfettiğim mekan. uzun süreler kadıköy'de takılmış biri olarak eskiden olmadığını düşünüyorum. denk gelmemem mümkün değil çünkü. nispeten yeni bir yer olması gerekiyor.

edit: 2016'da açılmış. kafamda da en fazla 4-5 yıllıktır diye düşünüyordum. benim tarihime göre "nispeten" yeni. *
hesabın var mı? giriş yap